Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Świat MMA wspomina Muhammada Alego

Wiadomość o śmierci Muhammada Alego wstrząsnęła zarówno światem bokserskim, jak i mieszanych sztuk walki. Czołowi zawodnicy MMA i osoby związane z tym sportem wspominają legendarnego boksera.

Jakub Madej
Jakub Madej
PAP/EPA / Istvan Bajzat

- Myślę, że Muhammad Ali zmienił oblicze sportów walki na zawsze. Wiele osób w tamtych czasach nie miało osobowości. On był charyzmatyczny. On był niesamowity. On był znany na całym świecie - był jedną z najbardziej znanych osób, jakie kiedykolwiek żyły. W moim domu jest pełno dzieł związanych z Muhammadem Alim. Ktokolwiek, kto jest częścią sportów walki, myślę, że jest ogromnym fanem Alego - Dana White, prezydent UFC.

- Numer jeden wśród sportowców, na których się wzorowałem... Muhammad Ali... To szalone, że odszedł! Nie mogę w to uwierzyć - Anthony Johnson, numer dwa rankingu UFC w wadze półciężkiej.

- Jeden z moich idoli odszedł. Nigdy nie miałem przyjemności być świadkiem jednej z jego walk - Jose Aldo, były mstrz UFC w wadze piórkowej.

ZOBACZ WIDEO Złote momenty: Cassius Clay vs Zbigniew Pietrzykowski (źródło TVP)

- Spoczywaj w pokoju moja największa inspiracjo - Jon Jones, tymczasowy mistrz UFC w wadze półciężkiej i najlepszy zawodnik MMA bez podziału na kategorie wagowe.


- Walczyłem ze łzami podczas nagrywania wideo na ten temat. Ali dał mi nadzieję na wiarę w siebie, jak nikt inny. On uświadomił nas, jak być pewnym siebie, charyzmatycznym i litościwym. On był Największy ze względu na to, jak walczył, jak wierzył w siebie. Byłeś, jesteś i na zawsze będziesz NAJWIĘKSZY. Kocham cię i będę tęsknił! - Tyron Woodley, pretendent do tytułu mistrzowskiego UFC w wadze półśredniej.

- Odszedł jeden z największych sportowców, jakich ziemia nosiła. Szkoda. Na zawsze wielki - Łukasz Jurkowski, były zawodnik mieszanych sztuk walki.

- Był tak szybki, że jak gasił światło, to był w łózku zanim w pokoju robiło się ciemno. Odpoczywaj w spokoju, Mistrzu. Muhammad Ali - Mateusz Borek, komentator sportowy.


- Twoje dziedzictwo będzie żyło wiecznie. Będziemy tęsknić Mistrzu - Scott Coker, prezydent organizacji Bellator.

- Spoczywaj w pokoju, niesamowity zawodniku, który był inspiracją dla mnie i wielu innych. Dziękuję za dzielenie się swoim darem z całym światem - John Dodson, jeden z najlepszych zawodników wagi muszej na świecie.

- Spoczywaj w pokoju Muhammad Ali! Byłeś inspiracją dla wielu z nas, zawodników, oraz dla wielu sportowców na świecie! - Ray Sefo, prezydent organizacji WSOF i były zawodnik sztuk walki.

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
Twitter
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×