Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Fiodor Jemieljanienko wolnym zawodnikiem. To czas na ruch KSW

Fiodor Jemiejlanienko wygranym pojedynkiem z Fabio Maldonado wypełnił kontrakt z organizacją Fight Nights Global i stał się wolnym zawodnikiem. Czy teraz po najlepszego zawodnika MMA w dziejach sięgnie federacja KSW, a może trafi on wreszcie do UFC?
Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Fiodor Jemieljanienko (z lewej) Getty Images / Na zdjęciu: Fiodor Jemieljanienko (z lewej)

Jemiejlanienko miał sporo problemów z weteranem UFC podczas gali w Sankt Petersburgu. "Ostatni Car" w 1. rundzie był na skraju nokautu, a sensacja wisiała w powietrzu. Po trzech odsłona walki większościową decyzją sędziów (29-28, 29-28, 28-28) wygrał Rosjanin. 

Rosjanin, który jest uważany za najlepszego zawodnika MMA na świecie, pokazał, że nie ma już tak twardej szczęki jak jeszcze ponad 10 lat temu podczas występów w Pride FC. Jego kondycja również budziła wiele wątpliwości. Fiodor Jemieljanienko, który skończy niedługo 40 lat, wciąż jest jednak najbardziej pożądanym zawodnikiem na światowym rynku MMA. 

UFC od dawna negocjuje z Rosjaninem, ale ten odrzucił już kilka propozycji Amerykanów na wielkie walki za oceanem. W 2015 roku okazało się, że do walki o "Ostatniego Cara" włączyła się też federacja KSW. Apetyty fanów w Polsce na występ Jemieljanienki w Konfrontacji Sztuk Walki rosną, zwłaszcza po tym, jak w internecie pojawiły się zdjęcia ze wspólnego spotkania Rosjanina z współwłaścicielem KSW. 

ZOBACZ WIDEO Euro 2016. Znany niemiecki dziennikarz: Polska może dotrzeć nawet do finału (źródło TVP)

Podczas gali KSW 35 okazało się również, że federacja wciąż pozostaje w kontakcie z Jemieljanienką. Jak wiadomo już od dłuższego czasu, latem 2017 roku duet Lewandowski i Kawulski planuje organizację wielkiej gali na Stadionie Narodowym. Wobec rocznej przerwy największej gwiazdy federacji, Mameda Chalidowa, kontrakt z Jemiejlanienką byłby absolutnym hitem.

Jeżeli mowa o ewentualnym kontrakcie utytułowanego Rosjanina z KSW, to warto mieć w pamięci temat jego starcia z mistrzem wagi ciężkiej, Karolem Bedorfem. "Coco" ze szczecińskiego Berskerker's Team był przymierzany m.in. do starcia z byłym mistrzem Pride FC na minionej gali w Sankt Petersburgu, ale ostatecznie wybór padł na Fabio Maldonado.

Kto wygra wyścig o Fiodora Jemieljanienkę? Wydaje się, że dysponująca ogromnym budżetem UFC jest w stanie złożyć 40-latkowi korzystniejszą ofertę, ale chęć zapełnienia Stadionu Narodowego może być dla KSW wystarczającym powodem, aby ofertę Amerykanów przebić. Szacuje się, że milion dolarów za pojedynek to minimalna kwota, jaką należy wydać za wyjście do klatki "Ostatniego Cara".

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1)
 • ObiektywnyGość Zgłoś komentarz
  Oglądałem walkę Fiodora z Maldonado. Wiele analogii do KSW35 i starcia (może to za duże słowo) Khalidow - Karaoglu. Sędziowie namieszali z punktami a w ringu Fiodora sędzia uratował
  Czytaj całość
  przedziwnym sprawdzaniem ochrony na szczęce. Walizki pieniędzy postawiono na Fiodora i podobnie jak Khalidow, nie było mowy o wygranej Maldonado. Świat się kręci nieco inaczej niż nakazuje logika. O ile na KSW35 niemal nie usnąłem wraz z Khalidowem i parodią MMA, to w przypadku starcia Fiodora z Maldonado, krew się lała strumieniami.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×