Karolina Kowalkiewicz wśród zwycięzców gali UFC 205

Karolina Kowalkiewicz została jednym ze zwycięzców gali UFC 205 według serwisu internetowego "Bleacher Report". "Zapewniła sobie status zawodniczki, która idzie do góry" - uważają Amerykanie.

Grzegorz Wojnarowski
Grzegorz Wojnarowski
AFP / Michael Reaves / GETTY IMAGES NORTH AMERICA

Kowalkiewicz przegrała z Joanną Jędrzejczyk na punkty w pojedynku o pas wagi słomkowej UFC, jednak swoją postawą zapracowała sobie na owację na stojąco od publiczności zgromadzonej w nowojorskiej Madison Square Garden. Zaraz po walce polski dziennikarz z USA Przemysław Garczarczyk wsłuchał się w opinie amerykańskich kolegów i poinformował na Twitterze, że w ich opinii wygrały obie Polki.

Potwierdza to raport z UFC 205 sporządzony przez "Bleacher Report". Amerykański serwis wybrał zwycięzców i przegranych gali, Kowalkiewicz umieścił w tej pierwszej grupie.

"Wygrała Jędrzejczyk, ale walka nie była krwawą jatką, jakiej po mistrzyni spodziewało się wielu fanów. Wielka w tym zasługa twardej Kowalkiewicz i jej umiejętności. To ona przeprowadziła najważniejszy atak w tej walce, gdy wstrząsnęła przeciwniczką prawym krzyżowym" - uzasadnia swoją decyzję "Bleacher Report".

Amerykanie dodają, że pretendentka nie zamierzała kłaniać się sławniejszej rodaczce i choć kilka jej zrywów nie wystarczyło do zwycięstwa, Kowalkiewicz i tak zyskała zapewne sporo nowych fanów. "Zobaczymy, czy dostanie jeszcze szansę walki o mistrzostwo, ale zapewniła sobie co najmniej status wojowniczki, która idzie do góry" - podkreślają.

ZOBACZ WIDEO Łukasz Piszczek: Nauczką był Kazachstan

Wygranymi nowojorskiej gali poza 31-letnią Polką są też Conor McGregor, Miesha Tate, Yoel Romero, Khabib Nurmagomedov i całe UFC, dla którego nowojorska gala była jedną z najważniejszych i największych w historii. Przegrani to Kevin Gastelum oraz Eddie Alvarez.

Przegapiłeś galę UFC 205 z walką Jędrzejczyk vs Kowalkiewicz? Nic straconego! Powtórka 18 listopada o godzinie 22:00 na Extreme Sports Channel!

Czy powinno dojść do rewanżowej walki pomiędzy Joanną Jędrzejczyk a Karoliną Kowalkiewicz?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×