Rizin FF 3: legenda MMA z cennym zwycięstwem. Wygra elitarny turniej w Japonii?

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Legendarny Mirko "Cro Cop" Filipovic (33-11-2) nadal w formie. Chorwacki gliniarz awansował do półfinału turnieju Rizin GP 2016 w wadze ciężkiej.

Znany z walki wieczoru pierwszej gali UFC w Polsce weteran MMA i K-1 w pojedynku ćwierćfinałowym zmierzył się z walczącym w zastępstwie za Wanderleia Silvę reprezentantem Bellatora, Muhammedem Lawalem.

Starcie chorwacko-amerykańskie było wyrównane, ale w drugiej rundzie wyraźnie zaatakował Mirko Filipovic. 42-latek z Zagrzebia pokazał, że może jeszcze wygrywać starcia na najwyższym poziomie. Niespodziewanie trafił przeciwnika kombinacją ciosów, po czym naruszył "King Mo" lewym podbródkowym. Starcie przeniosło się do parteru, gdzie legendarny zawodnik dokończył dzieła.

Jego kolejnym przeciwnikiem będzie estoński sumita, Kaido Höövelson, szerzej znany jako "Baruto". W drugiej parze rękawice skrzyżują Amir Aliakbari oraz Valentin Moldavsky, który pokonał reprezentującego federację KSW rzeszowianina Szymona Bajora.

Warto również wspomnieć o triumfie byłej zawodniczki UFC, lubiącej skandale Rin Nakai, i porażce weterana tej samej federacji, efektownie walczącego Darona Cruickshanka.

Do półfinałów i finałów dojdzie już w noc sylwestrową. Przypomnijmy, że w Japonii jest to już wieloletnia tradycja, stosowana dawniej choćby przez nieistniejącą już organizację Pride. Podczas tego wydarzenia do ringu wyjdzie Polka, Hanna Gujwan. Czeka ją wielkie wyzwanie - zmierzy się z utalentowaną Japonką, Reną Kubotą.

Wyniki:

Ćwierćfinały GP Rizin w wadze ciężkiej Open: Mirko Filipovic pok. Muhammeda Lawala przez TKO (uderzenia w parterze), runda 2., 1:41. Open: Kaido Hoovelson pok. Tsuyoshiego Kosakę przez jednogłośną decyzję. Open: Amir Aliakbari pok. Heatha Herringa przez jednogłośną decyzję. Open: Valentin Moldavsky pok. Szymona Bajora przez jednogłośną decyzję.

Status rezerwowego w turnieju Rizin GP w wadze ciężkiej Open: Vadim Nemkov pok. Alisona Vicentego przez TKO (uderzenia w parterze), runda 1., 0:56.

Pozostałe 57 kg: Rin Nakai pok. Kanako Muratę przez poddanie (duszenie zza pleców), runda 3., 1:17. 57 kg: Tenshin Nasukawa pok. Nikitę Sapuna przez TKO (uderzenia w parterze), runda 1., 2:47. 70 kg: Kazuyuki Miyata pok. Andy'ego Souwera przez poddanie (balacha), runda 1., 4:39. 60 kg: Yuki Motoya pok. Allana Nascimento przez niejednogłośną decyzję. 57 kg: Tatsumitsu Wada pok. Kaia Karę-France'a przez jednogłośną decyzję. 68 kg: Yusuke Yachi pok. Maria Sismundo przez TKO (uderzenie kolanem na korpus), runda 1., 0:18. 48 kg: Alyssa Garcia pok. Kannę Asakurę przez jednogłośną decyzję. 70 kg: Satoru Kitaoka pok. Darona Cruickshanka przez poddanie (duszenie gilotynowe), runda 1., 8:20.

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 53. Joanna Jędrzejczyk: Gadelha mnie męczyła, to były chore zagrywki [2/4]

Źródło artykułu: