Ważne zwycięstwo Agnieszki Niedźwiedź w walce wieczoru Invicta FC 23. Czas na UFC?

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Ladies Fight Night / Na zdjęciu: Agnieszka Niedźwiedź
Materiały prasowe / Ladies Fight Night / Na zdjęciu: Agnieszka Niedźwiedź
zdjęcie autora artykułu

Agnieszka Niedźwiedź (10-0) dopisała kolejne zwycięstwo w swojej karierze. Polka w walce wieczoru gali Invicta FC 23 pokonała Vanessę Porto (18-8) jednogłośną decyzją sędziów.

W tym artykule dowiesz się o:

To już dziesiąte zwycięstwo w karierze 22-letniej Agnieszki Niedźwiedź, która zdominowała Vanessę Porto na gali Invicta FC 23 w Kansas City.

Na samym początku walki to Brazylijka była nieco agresywniejsza, jednak Polka przez cały czas starała się kontrolować przebieg walki i odpierać ofensywę przeciwniczki. Porto w pewnym momencie spróbowała niskiego kopnięcia, jednak Niedźwiedź skontrowała to szybkim obaleniem. Porto po chwili wstała, jednak zaledwie kilkadziesiąt sekund później Polka ponownie sprowadziła rywalkę do parteru.

Mocnym, wysokim kopnięciem trafiła Agnieszka Niedźwiedź na początku drugiej odsłony. Ponownie starcie przeniosło się na matę, gdzie Agnieszka próbowała kolejno duszenia trójkątnego z pleców, a następnie balachy. Brazylijka jednak z każdej próby poddania uciekała.

Początek trzeciej odsłony należał do Porto, która atakowała kolejnymi niskimi kopnięciami i świetnie broniła próby sprowadzeń. Dopiero pod koniec rundy Niedźwiedź obaliła przeciwniczkę, ta jednak bardzo szybko wstała i prawdopodobnie tę odsłonę zapisała na swoją korzyść.

Ostatecznie wszyscy trzej sędziowie wskazali zwycięstwo Polki, która w ich uznaniu wygrała dwie z trzech rund.

ZOBACZ WIDEO: Mariusz Pudzianowski: Walka z Najmanem? Wchodząc do ringu nagle zapomniałem wszystkiego

Źródło artykułu: