Piotr Strus idzie jak burza w ACB. Kolejna walka 4 listopada w Szwecji

Piotr Strus w 2017 roku powrócił do zawodowego MMA po ponad dwuletniej przerwie i narzucił sobie mocne tempo walk. 29-latek znakomicie prezentuje się w federacji ACB, w której wygrał 2 pojedynki. Szansa na trzecie zwycięstwo nadarzy się w Szwecji.

Waldemar Ossowski

4 listopada Polak zmierzy się na gali ACB w Szwecji z Bułgarem Nikolą Dipichkovem (MMA 16-6), który w ostatniej walce pokonał w lipcu w Ergo Arenie Macieja Różańskiego.

Piotr Strus (MMA 11-3-2-1NC) to były zawodnik KSW, który dla polskiej federacji stoczył pięć walk, z których przegrał tylko raz. Po ponad dwuletniej przerwie od MMA zawodnik WCA Fight Team związał się kontraktem z prężnie rozwijającą się federacją ACB. W debiucie na gali w Olsztynie Strus rozprawił się z faworyzowanym Michaiłem Carewem. Później, w kontrowersyjnych okolicznościach przegrał z Michaiłem Kołobegowem, ale ostatecznie wynik starcia po proteście Polaka zmieniono na "no contest". Przed polskimi fanami, na ACB 63, 29-latek z Warszawy poddał Andy'ego DeVenta.

Obecnie Strus jest blisko walki o pas wagi średniej ACB, a potencjalna wygrana z Dipichkovem może go do do tego celu znacznie przybliżyć.

Czy Piotr Strus zostanie mistrzem ACB w wadze średniej?