UFC: kolejna hitowa walka z Marcinem Tyburą w planach

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Mark Kolbe / Na zdjęciu: Marcin Tybura
Getty Images / Mark Kolbe / Na zdjęciu: Marcin Tybura
zdjęcie autora artykułu

Marcin Tybura (MMA 16-4) w kolejnej walce dla UFC ma zmierzyć się z Holendrem Stefanem Struve (MMA 28-10) na gali w Hamburgu, 22 lipca. Polak jest obecnie po dwóch porażkach z rzędu.

W tym artykule dowiesz się o:

O planowanym zestawieniu poinformował na Twitterze dziennikarz Jim Edwards. Dla Marcina Tybury będzie to 7 batalia w oktagonie UFC. Aktualnie Polak jest sklasyfikowany na 8. miejscu w rankingu wagi ciężkiej. Były mistrz organizacji M-1 Global w ostatniej walce, 18 lutego tego roku w Austin, pechowo przegrał przez nokaut z Derrickiem Lewisem.

Pomimo porażek zawodnik pochodzący z Uniejowa nie stracił jednak pozycji w pierwszej "10" rankingu. 32-latek do swoich pojedynków przygotowuje się w amerykańskim klubie Jackson Wink MMA oraz w warszawskim Barkut WCA Fight Team.

Z kolei Stefan Struve również nie może zaliczyć dwóch ostatnich występów w UFC do udanych. Holender przegrywał kolejno z Alexandrem Wołkowem i Andriejem Arłowskim. Co ciekawe, 30-latek ma na koncie wygraną z innym Polakiem - Danielem Omielańczukiem, którego zwyciężył przez poddanie na UFC 204.

ZOBACZ WIDEO Wygrał walkę i... oświadczył się swojej dziewczynie podczas gali MMA

Źródło artykułu: