Bellator szykuje głośny hit. Silva kontra Jackson zmierzą się po raz czwarty

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Scott Kane / Na zdjęciu: Quinton Jackson
Getty Images / Scott Kane / Na zdjęciu: Quinton Jackson
zdjęcie autora artykułu

29 września na gali Bellatora w San Jose ma dojść do czwartej w historii konfrontacji Wanderleia Silvy z Quintonem Jacksonem. Do tej pory dwukrotnie lepszy od Amerykanina był legendarny Brazylijczyk.

W tym artykule dowiesz się o:

Jak widać trylogia walk "Rampage'a" z Silvą nie wystarcza kibicom, a zła krew pomiędzy dwoma zawodnikami tylko podgrzewa atmosferę przed kolejnym pojedynkiem. Po raz pierwszy obaj fighterzy zmierzyli się ze sobą w 2003 roku na gali legendarnej organizacji PRIDE. Wówczas lepszy okazał się Brazylijczyk, który znokautował kolanami Amerykanina.

Do dwóch kolejnych walk doszło już w UFC i obie potyczki zakończyły się brutalnymi nokautami, raz na Jacksonie i sensacyjnie na faworyzowanym Silvie. Obecnie dwaj weterani światowych ringów i klatek są związani kontraktem z Bellatorem.

41-letni Wanderlei Silva w ostatnim występie, 24 czerwca ubiegłego roku, przegrał na punkty z Chaelem Sonnenem. Dla byłego mistrza PRIDE FC był to pierwszy pojedynek po czterech latach przerwy.

Z kolei Quinton Jackson również musiał przełknąć gorycz porażki z Sonnenem, któremu uległ 20 stycznia tego roku w ćwierćfinale turnieju wagi ciężkiej Bellatora.

ZOBACZ WIDEO KSW 44. Mariusz Pudzianowski wściekły na siebie: Popełniłem "babola"

Źródło artykułu: