UFC 226: sensacyjny nokaut w walce wieczoru! Daniel Cormier mistrzem dwóch kategorii!

Daniel Cormier dokonał historii podczas sobotniej gali UFC 226 w Las Vegas. "DC" znokautował Stipego Miocica i został mistrzem kategorii ciężkiej. Teraz Cormier jest posiadaczem dwóch tytułów mistrzowskich.

Jakub Madej
Jakub Madej
Daniel Cormier (z lewej) i Stipe Miocic Getty Images / Na zdjęciu: Daniel Cormier (z lewej) i Stipe Miocic
Daniel Cormier został piątym zawodnikiem w historii UFC, który zdobył mistrzostwo w dwóch kategoriach wagowych. Jest on również drugim mistrzem, który posiada dwa pasy jednocześnie. Pierwszy był Conor McGregor, który dzierżył tytuły kategorii piórkowej i lekkiej.

Wszystko na jedną kartę z dwóch stron

Już od pierwszych sekund widać było, że żaden z mistrzów nie będzie odpuszczał. Stipe Miocic (18-3) szybko starał się przejść do ofensywy, jednak Daniel Cormier (21-1) był na to bardzo dobrze przygotowany. Wyższy o 13 centymetrów zawodnik przeniósł walkę do klinczu, chwilę później przewrócił nawet rywala, jednak Cormier szybko wrócił do stójki.

W połowie rundy mistrz kategorii półciężkiej przy wyprowadzeniu ciosów miał otwartą pięść, co skończyło się włożeniem palców w oczy Miocica. Sędzia przerwał pojedynek i upomniał Cormiera, jednak już po kilkunastu sekundach obaj zawodnicy wrócili do walki.

Szybki koniec wielkiej i historycznej walki

Po wznowieniu "DC" bardzo szybko przeszedł do ofensywy, atakujac kilkukrotnie mocnymi sierpami. Przez moment wydawało się nawet, że Miocic jest naruszony, ten jednak ani na moment nie odpuszczał. Chwilę później z inicjatywy Cormiera doszło do klinczu na środku klatki. W tej pozycji pojedynek nie przetrwał długo, bo zawodnik American Kickboxing Academy rozerwał uchwyt i mocnym prawym posłał Miocica na deski. W parterze Cormier zaatakował kolejnymi uderzeniami, co szybko przerwał sędzia.Dla Daniela Cormiera był to powrót do kategorii ciężkiej. Poprzednią walkę w tej dywizji stoczył w 2013 roku, po czym postanowił przejść do niższej kategorii.

Amerykanin jest obecnie podwójnym mistrzem największej organizacji mieszanych sztuk walki na świecie. Pas kategorii półciężkiej zdobył w maju 2015 roku poddając Anthony'ego Johnsona. Teraz do swojej kolekcji dołożył tytuł królewskiej dywizji.

Dla Miocica była to czwarta obrona tytułu mistrzowskiego. 35-latek w poprzednich starciach odprawiał takich zawodników, jak Francs Ngannou, Junior dos Santos czy Alistair Overeem.


ZOBACZ WIDEO Mundial 2018. Odwiedziliśmy muzeum mistrzostw świata w Moskwie


Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"
Czy Daniel Cormier to obecnie najlepszy zawodnik MMA bez podziału na kategorie wagowe?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×