ACB 89: koniec marzeń Piotra Strusa. Polak przegrał walkę o pas

Piotr Strus (MMA 13-4-2) przegrał z Albertem Durajewem (MMA 12-3) w walce o pas wagi średniej organizacji ACB. Polak na gali w Krasnodarze wyraźnie uległ rywalowi na kartach sędziów punktowych.

Waldemar Ossowski
Piotr Strus WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Piotr Strus
Strus od początku walki nie mógł znaleźć sposobu na faworyzowanego przeciwnika. Rosjanin dobrze realizował swój plan taktyczny. Durajew narzucał tempo walki, celniej trafiał, inicjował starcie w klinczu, czym zaskarbił sobie przychylność sędziów punktowych.

Były zawodnik KSW wyraźnie przegrał trzy rundy. W przedostatniej odsłonie pojedynku warszawianin doszedł do głosu i było widać zmęczenie na twarzy mistrza. Strus jednak nie potrafił skończyć przeciwnika jedną skuteczną akcją, a w ostatnich 5 minutach "Machete" zaakcentował swoje zwycięstwo udanym sprowadzeniem.

Po 25 minutach dość jednostronnego pojedynku Albert Durajew jednogłośnie zwyciężył Piotra Strusa i obronił mistrzowski pas ACB w kategorii średniej. Dla 29-latka z Wołgogradu było to ósme zwycięstwo z rzędu w zawodowej karierze. Z kolei podopieczny trenera Roberta Jocza doznał pierwszej porażki pod szyldem rosyjskiej organizacji. Dla Strusa była to pierwsza porażka od ponad czterech lat.