FEN 22: wielki transfer ogłoszony. Były zawodnik UFC podpisał kontrakt

Fight Exclusive Night nie zawiodło podczas konferencji prasowej. Ogłoszono ważne transfery do organizacji, które powinny spodobać się kibicom. Nowym zawodnikiem został Damian Grabowski (20-5).

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
Damian Grabowski Agencja Gazeta / Albert Zawada / Na zdjęciu: Damian Grabowski

O romansie opolanina z polską federacją mówiono od dłuższego czasu. Spekulacje w końcu zostały potwierdzone.

Damian Grabowski w 2015 roku związał się kontraktem z UFC jako jeden z najlepszych zawodników wagi ciężkiej w Europie. Polscy fani liczyli, że "Polish Pitbull" z powodzeniem będzie rywalizował z czołówką królewskiej dywizji amerykańskiej organizacji. Trzy porażki z rzędu spotkały się jednak ze sporym zawodem kibiców i samego zawodnika.

Polak w UFC przegrał kolejno z Derrickiem Lewisem, Anthonym Hamiltonem i Chasem Shermanem. Po ostatniej porażce amerykańska organizacja postanowiła zwolnić zawodnika z obowiązującego kontraktu. Były mistrz M-1 Global w wadze ciężkiej nie zamierza jednak kończyć przygody z MMA. Powróci do walk w ojczyźnie.

Innym ważnym wzmocnieniem FEN-u jest transfer Krzysztofa Klaczka. "Piórkowy" w swojej karierze bił się między innymi dla Fighters Arena czy Cage Warriors. Po dwóch porażkach z rzędu, w czerwcu tego roku, wystąpił w Belgii. Tam nie dał szans rywalowi i wygrał przez jednogłośną decyzję.

Wiemy też, kto będzie rywalem Kamila Łebkowskiego. "Bomba" zmierzy się z lokalnym bohaterem, Łukaszem Demczurem. Reprezentant Champions Team Poznań wygrał pięć ostatnich walk. W FEN dotychczas walczył dwukrotnie. Pokonał Michała Strehlkego i przegrał z Sebastianem Kotwicą.

Do wszystkich trzech walk dojdzie podczas FEN 22. Gala odbędzie się 20 października w hali UAM w Poznaniu. Ponadto w stolicy Wielkopolski zobaczymy między innymi Radosława Paczuskiego i Mateusza Rębeckiego.

ZOBACZ WIDEO: Konrad Bukowiecki: Kibice w Niemczech dali nam owacje na stojąco
Czy Damian Grabowski podjął dobrą decyzję?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×