Świetny początek współpracy ESPN z UFC. Pół miliona nowych użytkowników

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Na zdjęciu: gala UFC
Getty Images / Na zdjęciu: gala UFC
zdjęcie autora artykułu

19 stycznia stacja ESPN i UFC wspólnie wyprodukowały pierwszą galę w 2019 roku. Nowa umowa okazała się strzałem w "10" dla amerykańskiej telewizji, która zyskała ponad pół miliona nowych użytkowników na internetowej platformie.

Pierwsza tegoroczna gala UFC, która odbyła się w nowojorskiej Barclays Center, była transmitowana w aplikacji ESPN+ w internecie oraz na dużym ekranie w telewizji. Według informacji przekazanych przez amerykańskie media, platforma zyskała aż 568 tysięcy nowych subskrybentów.

Koszt miesięcznego dostępu do ESPN+ wynosi 4,99 dolarów. Oznacza to, że wraz z nowym rokiem stacja zyskała aż 3 miliony dolarów miesięcznie do swojego budżetu, jeśli ilość osób opłacających dostęp do gal utrzyma się.

W walce wieczoru gali UFC on ESPN+ 1 Henry Cejudo obronił mistrzowski pas w wadze muszej, szybko nokautując T.J. Dillashawa. W pozostałych pojedynkach zwycięstwa odnieśli m.in. Donald Cerrone czy Joanne Calderwood, która pokonała byłą mistrzynię KSW, Ariane Lipski. Kolejna gala przy współpracy amerykańskiej organizacji z ESPN odbędzie się 2 lutego w brazylijskiej Fortalezie.

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" #28: najlepsze akcje z gali FEN 23

Źródło artykułu: