Artem Lobov znalazł nowego pracodawcę. Będzie się bił na gołe pięści

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Fotomag / Na zdjęciu: Artem Lobov (z prawej)
Newspix / Fotomag / Na zdjęciu: Artem Lobov (z prawej)
zdjęcie autora artykułu

Były zawodnik UFC i przyjaciel Conora McGregora, Artem Lobov (13-15-1, 1NC) podpisał kontrakt z Bare Knuckle Fighting Championships i będzie walczył na gołe pięści. Debiut Irlandczyka w nowej formule walki 20 kwietnia.

W tym artykule dowiesz się o:

Lobov w latach 2015-2018 był związany kontraktem z UFC i stoczył dla amerykańskiej organizacji 7 walk, z których wygrał zaledwie 2. "Rosyjski Młot" był jednak ważną postacią dla UFC, gdyż na jego walkach z reguły stawiał się Conor McGregor, wzbudzając olbrzymie zainteresowanie fanów, m.in. w Gdańsku przy okazji gali UFC Fight Night 118.

Artem Lobov w styczniu sam poprosił o zwolnienie z organizacji zarządzanej przez Danę White'a. 32-latek złożył za pośrednictwem mediów społecznościowych propozycje walk federacjom KSW czy Bellator, a o Irlandczyka upomniała się również Fight Exclusive Night.

Zobacz także: Łebkowski vs Zieliński na FEN 24 w Warszawie 

Ostatecznie Lobov związał się umową z Bare Knuckle Fighting Championships, federacją organizującą walki na gołe pięści. Kontrakt ma opiewać na sześciocyfrową sumę. Co więcej, były zawodnik UFC nadal będzie mógł bić się w formule MMA, stąd światowe organizacje nadal mogą zabiegać o pozyskanie zawodnika z Dublina.

Informację o nowym pracodawcy Lobova przekazał dziennikarz Ariel Helwani na Twitterze.

Rywalem "Rosyjskiego Młota" w walce na gołe pięści, 20 kwietnia, będzie inny były zawodnik UFC, Jason Knight.

ZOBACZ WIDEO Jakie są marzenia Kubicy? "Zrobienie dobrej roboty i pozostanie w F1 na dłużej"[color=#444950]

[/color]

Źródło artykułu: