ACA 92: świetne starcie Strusa z Czużigajewem. Kontrowersyjna porażka Polaka

Piotr Strus (13-5-2, 1 NC) przegrał po niejednogłośnej decyzji sędziów z Ibrahimem Czużigajewem (13-5) na gali ACA 92 w Warszawie. Pojedynek był jednak pełen zwrotów akcji i rozgrzał kibiców w hali Torwar.

Waldemar Ossowski
Piotr Strus Newspix / Dominik Buze / Na zdjęciu: Piotr Strus
Dla Strusa był to już siódmy występ dla cenionej, rosyjskiej organizacji. Warszawianin nie najlepiej rozpoczął starcie z Ibragimem Czużigajewem i oddał inicjatywę przeciwnikowi w pierwszych minutach, ale w 2. i 3. rundzie dał popis swoich dużych umiejętności w stójce.

Były zawodnik KSW wchodził z Rosjaninem w twarde wymiany kickbokserskie, w których kilkukrotnie powaznie naruszył przeciwnika. Ostatnie 5 minut pojedynku to już pełna dominacja 30-latka z Berkut WCA Fight Team. Strus pokusił się nawet o sprowadzenia przeciwnika do parteru, a wyraźnie zmęczony Czużigajew oczekiwał końcowego gongu.

Walka na szczycie kategorii średniej w ACA rozgrzała publiczność w warszawskiej hali, która wyczekiwała werdyktu na korzyść Piotra Strusa. Decyzja sędziów była niejednogłośna i zwycięstwo powędrowało jednak na korzyść 27-latka z Groznego.

Dla Polaka była to druga porażka w Absolute Championship Akhmat. Strus to były pretendent do tytuł mistrzowskiego w wadze średniej. Warszawianin wygrał w organizacji ACA 4 pojedynki.

Z kolei Ibrahim Czużigajew mocno przybliżył się do walki o tytuł z Albertem Durajewem. Rosjanin zwyciężył po raz czwarty z rzędu i wyrasta na jedną z gwiazd prężnie rozwijającej się organizacji ze wschodu.

Czy Piotr Strus powinien otrzymać szansę rewanż z Czużigajewem?