MMA. Oficjalnie: Joanna Jędrzejczyk zawalczy z Michelle Waterson. Gala jednak nie w San Francisco

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Brandon Magnus / Na zdjęciu: Joanna Jędrzejczyk
Getty Images / Brandon Magnus / Na zdjęciu: Joanna Jędrzejczyk
zdjęcie autora artykułu

Organizacja UFC potwierdziła, że w walce wieczoru na gali UFC Fight Night 161 ujrzymy Joannę Jędrzejczyk (15-3) i Michelle Waterson (17-6). Impreza, wbrew wcześniejszym doniesieniom, nie odbędzie się w San Francisco.

W tym artykule dowiesz się o:

Polka już jakiś czas temu ogłosiła, że jej najbliższą rywalką będzie Michelle Waterson. - Ona jest wielką wojowniczką i jest bardzo utalentowana. Jestem szczęśliwa, że to z nią się zmierzę - powiedziała Joanna Jędrzejczyk dla ESPN. Brakowało tylko potwierdzenia walki przez UFC.

To nastąpiło w piątek, gdy amerykańska organizacja przekazała oficjalną informację o pojedynku Jędrzejczyk - Waterson. Dojdzie do niego 12 października. Z tym, że nie w San Francisco, jak wcześniej nieoficjalnie donosiły media, a w Tampie. Będzie to walka wieczoru gali UFC Fight Night 161.

Joanna Jędrzejczyk od lipca przebywa na Florydzie, gdzie przygotowuje się do swojego kolejnego występu w oktagonie. Dla Polki będzie to powrót do kategorii słomkowej, po próbie podbicia wyższej wagi (muszej).

W swojej ostatniej walce (odbyła się 9 grudnia ubiegłego roku) Joanna Jędrzejczyk przegrała z Walentiną Szewczenko (jednogłośną decyzją sędziów, więcej TUTAJ). Michelle Waterson 30 marca tego roku pokonała z kolei Karolinę Kowalkiewicz (jednogłośna decyzja sędziów, więcej TUTAJ).

Gala UFC Fight Night 161 będzie transmitowana na żywo w ESPN+.

ZOBACZ WIDEO: Tour de Pologne 2019. Rafał Majka: Współpraca nie chciała iść dalej

Źródło artykułu: