Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Babilon MMA 10. Tomasz Babiloński: Takiego wydarzenia w polskim MMA jeszcze nie było

Takiego wydarzenia w MMA nigdy nie było. Babilon MMA 10: Podziemny Krąg to pierwsza gala na świecie zorganizowana pod ziemią. 26 października w Kopalni Soli w Wieliczce dojdzie też do pierwszej w Polsce walki unifikacyjnej o dwa pasy w MMA.

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
Tomasz Babiloński Newspix / Dominik Buze / Na zdjęciu: Tomasz Babiloński
- W Komorze Warszawa, 125 metrów pod ziemią, walczyło wielu znakomitych bokserów, a przed 2 laty w Wieliczce jedną z pierwszych swoich walk w MMA stoczył Szymon Kołecki, mistrz i wicemistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów. Był na deskach w pojedynku z Łukaszem Łysoniewskim, by ostatecznie zwyciężyć przez techniczny nokaut. Jeszcze większe emocje gwarantujemy za kilka tygodni w Kopalni Soli – zapowiada promotor Tomasz Babiloński, który od kilkunastu lat organizuje podziemne gale.

MMA. FEN 26. Krystian Blezień rywalem niepokonanego Łukasza Charzewskiego

Szef Babilon MMA łączy siły z twórcą organizacji Fight Exclusive Night Pawłem Jóźwiakiem. Zjednoczenie dwóch prężnie działających promotorów oznacza pojedynki unifikacyjne o pasy mistrzowskie w MMA.

- W polskich mieszanych sztukach walki, które zdobywają ogromną popularność, takiego wydarzenia jeszcze nie było. Współpraca Babilon MMA z FEN to walki na jeszcze wyższym poziomie pomiędzy absolutnymi mistrzami polskiej sceny MMA. Zdobycie dwóch pasów będzie przepustką do kariery międzynarodowej. Wraz z Pawłem Jóźwiakiem pokazujemy jak ważny jest sport, a po drugie, że promotorzy też potrafią dogadać się i współpracować - mówi Tomasz Babiloński.

ZOBACZ WIDEO: Piotr Jagiełło o walce Szpilki z Chisorą. "To było bardzo trudne doświadczenie. Zobaczymy, jaki ma plan na przyszłość"

W klatce zmierzą się między innymi mistrz Babilon MMA Daniel Rutkowski (8-2, 1 NC) i czempion FEN, Adrian Zieliński (19-8). Stawką będą pasy obu organizacji w kategorii piórkowej (WIĘCEJ).

- Takich hitowych starć z udziałem mistrzów obydwu federacji zaplanowaliśmy jeszcze więcej. Zaczynamy od niezwykle ciekawego starcia "Rutka" Rutkowskiego z Zielińskim. "Podziemny Krąg" będzie dla jednego z nich trampoliną do jeszcze większych wyzwań. Tak, jak kiedyś udało mi się doprowadzić Krzysztofa Głowackiego do Mistrzostwa Świata w boksie zawodowym, tak również w MMA celem jest ciężka praca i przygotowanie zawodnika dla UFC. Mariaż Babilon MMA z FEN wyłoni fighterów gotowych na zwycięstwa w Ameryce - przyznaje Tomasz Babiloński.

MMA. UFC 242. Nurmagomiedow vs Poirier. Mistrz kontra mistrz (wideo)

Na pierwszej w historii podziemnej gali MMA i jednocześnie jubileuszowej dla Babilon MMA kibice obejrzą 6 walk. Pełna karta zostanie wkrótce ogłoszona. W oktagonie wystąpią m.in. Łukasz Brzeski, Michał Gutowski, Adrian Błeszyński i Michał Pietrzak oraz debiutująca w MMA i piękna i niebezpieczna mistrzyni świata w kickboxingu Róża Gumienna.

Pomóż nam ulepszyć WP SportoweFakty. Odpowiedz na dwa krótkie pytania. 

Czy podoba ci się pomysł współpracy FEN i Babilon MMA?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×