MMA. Mistrzostwa świata w Bahrajnie. Polacy będą bić się o złote medale!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Na zdjęciu: Błażej Romanowski
Materiały prasowe / Na zdjęciu: Błażej Romanowski
zdjęcie autora artykułu

Trzeci dzień Mistrzostw Świata Amatorskiego MMA IMMAF 2019 w Bahrajnie był udany dla Polaków. Zwycięsko z walk o finał wyszli Emil Piątek i Błażej Romanowski. Klaudia Syguła, mimo świetnej postawy w klatce, musiała uznać wyższość przeciwniczki.

- Emil po kapitalnej i bardzo trudnej walce wygrał na punkty z faworyzowanym Hiszpanem i jest w finale mistrzostw świata! W czwartek zmierzy się w nim z Rosjaninem, który pokonał Kazacha - zrelacjonował Kamil Zawarski, jeden z trenerów reprezentacji.

MMA. ACA 101. Witalij Nemczinow: W kolejnym pojedynku mogę bić się o tytuł

- Równie trudny i także zakończony zwycięstwem bój stoczył w półfinale Błażej Romanowski. Dwie rundy zapasów i wymian ciężkich ciosów z obu stron. W trzeciej pokazał ogromny charakter i, mimo zmęczenia, przełamał w końcu twardego Rosjanina. Zdobył dwa obalenia i dosiad. Było blisko skończenia przed czasem, ale ostatecznie jest jednogłośna decyzja i miejsce w finale - dodał szkoleniowiec.

- Do pełni szczęścia zabrakło niewiele, bo Klaudia Syguła, po trudnej pierwszej rundzie, z bardzo mocną naturalizowaną Brazylijką w barwach Bahrajnu, w drugiej walczyła świetnie, przeważając zarówno w stójce, jak i parterze. Zapowiadało się, że w trzeciej odsłonie starcia przewaga będzie tylko rosła. Błąd w samej końcówce drugiej rundy dał rywalce zwycięstwo przez balachę. Zakończyła turniej na ćwierćfinale - zakończył.

Wyniki trzeciego dnia zmagań:

70,3 kg: Emil Piątek pok. Antonia Josepa Martiego Segarra (Hiszpania) przez większościową decyzję (29-28, 28-28, 29-28). 120,2 kg: Błażej Romanowski pok. Zaurbeka Magomiedowa (Rosja) przez jednogłośną decyzję sędziów (29-28, 29-28, 29-28). 65,8 kg: Sabrina Laurentina De Sousa (Bahrajn) pok. Klaudię Sygułę przez poddanie (balacha), 2:52, runda 2.

W czwartym dniu turnieju aż trójka Polaków będzie toczyć walki o złote medale. Do wspomnianych wyżej Emila dołączy Magdalena Czaban. MMA. ACA 101. Czołówka polskich zawodników w Warszawie. Transmisja w TVP Sport

Zestawienia polskich zawodników na czwarty dzień mistrzostw:

47,6 kg: Magdalena Czaban vs. Nadine Abbott Bissett (Irlandia) 120,2 kg: Błażej Romanowski vs. Rustam Aszurbiekow (Rosja) 70,3 kg: Emil Piątek vs. Nikita Kułszin (Rosja)

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" #38 (highlights): piekielny nokaut wysokim kopnięciem

Źródło artykułu: