Boks. Michał Cieślak z wypłatą życia za walkę z Makabu

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski  / Na zdjęciu: Michał Cieślak
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Michał Cieślak
zdjęcie autora artykułu

Nieoficjalnie 150 tysięcy dolarów ma trafić na konto Michała Cieślaka za walkę z Ilunga Makabu o pas mistrza świata federacji WBC w kategorii junior ciężkiej. To byłaby największa wypłata w karierze Polaka.

W tym artykule dowiesz się o:

"Według naszych ustaleń, Polak za rywalizację na gorącym terenie ma zarobić około 150 tysięcy dolarów. Pieniądze miały zostać zdeponowane przez organizatorów na koncie World Boxing Council" - pisze Piotr Jagiełło z TVP Sport.

Pojedynek Cieślaka z Makabu będzie transmitowany w Polsce w systemie pay-per-view. Koszt dostępu do gali to 40 zł. Przekaz telewizyjny będzie obejmował łącznie trzy walki.

Michał Cieślak w Demokratycznej Republice Konga może zostać piątym polskim mistrzem świata w kategorii junior ciężkiej. Wcześniej po tytuł sięgali Dariusz Michalczewski, Krzysztof Włodarczyk, Tomasz Adamek oraz Krzysztof Głowacki.

Ilunga Makabu w swojej karierze miał już okazję boksować o pas WBC. W maju 2016 roku Kongijczyk przegrał przed czasem z Tonym Bellew w Liverpoolu.

Czytaj także: Aaron Pico brutalnie znokautował rywala (wideo) Cris Cyborg mistrzynią Bellatora!

ZOBACZ WIDEO Cały świat żegna Kobego Bryanta. "Gdyby odciąć mu jedno z ramion, to wypłynęłaby z niego czerwono-czarna krew"

Źródło artykułu: