MMA. UFC Auckland. Wyniki gali. Koszmarny dzień Polaków. Porażki Kowalkiewicz i Oleksiejczuka

Tego dnia nie będzie dobrze wspominało polskie środowisko MMA, a przede wszystkim Karolina Kowalkiewicz (12-6) i Michał Oleksiejczuk (14-4). Gala UFC w Auckland nie należała dla nich do udanych.

Maciej Szumowski
Michał Oleksiejczuk (z lewej) Materiały prasowe / FEN / Na zdjęciu: Michał Oleksiejczuk (z lewej)
Utalentowany Michał Oleksiejczuk przegrał już drugi raz z rzędu w UFC. Podczas gali w Auckland został bardzo szybko poddany przez Jimmy'ego Crute'a. Od początku wyglądał słabiej i ostatecznie został poddany po kimurze. Pojedynek potrwał trzy minuty i 29 sekund.

Dłużej w oktagonie męczyła się Karolina Kowalkiewicz, która została absolutnie zdominowana przez Yan Xiaonan. Przez piętnaście minut nie pokazała zbyt wiele i przegrała każdą rundę. Sędziowie jednogłośnie wskazali na Chinkę.

Wyniki:

Karta główna
155 lb: Paul Felder (MMA 17-4-0) vs Dan Hooker (MMA 19-8-0)
205 lb: Jimmy Crute pok. Michała Oleksiejczuka przez poddanie (kimura), runda 1., 3:29.
115 lb: Yan Xiaonan pok. Karolinę Kowalkiewicz przez jednogłośną decyzję (30-26, 30-26, 30-26).
265 lb: Marcos Rogério de Lima pok. Bena Sosolego przez TKO (uderzenia), runda 1., 1:28.
155 lb: Brad Riddell pok. Magomieda Mustafajewa przez niejednogłośną decyzję (29-28, 28-29, 29-28).

Karta wstępna
145 lb: Zubajra Tuchugow pok. Kevina Aguilara przez TKO, runda 1., 3:21.
155 lb: Jalin Turner pok. Joshuę Culibao przez TKO, runda 2., 3:01.
170 lb: Jake Matthews pok. Emila Webera Meeka przez jednogłośną decyzję (29-28, 29-28, 29-28).
170 lb: Kenan Song pok. Callana Pottera przez KO, runda 1., 2:20.
125 lb: Kai Kara-France pok. Tysona Nama przez jednogłośną decyzję (30-27, 30-27, 30-27).
115 lb: Angela Hill pok. Lomę Lookboonmee przez jednogłośną decyzję (30-27, 29-28, 29-28).
125 lb: Priscila Cachoeira pok. Shanę Dobson przez KO, runda 1., 0:40.