Babilon MMA 13. Krystian Krawczyk - Patryk Kaczmarczyk. Pełna dominacja młodszego zawodnika

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Babilon MMA / Krystian Krawczyk vs Patryk Kaczmarczyk - Babilon MMA 13
Materiały prasowe / Babilon MMA / Krystian Krawczyk vs Patryk Kaczmarczyk - Babilon MMA 13
zdjęcie autora artykułu

Patryk Kaczmarczyk (3-0) pokonał jednogłośną decyzją sędziów Krystiana Krawczyka (4-3) w drugiej walce gali Babilon MMA 13. Młodszy zawodnik bez żadnych problemów poradził sobie z bardziej doświadczonym rywalem.

Obaj zawodnicy zaczęli agresywnie, ruszając na siebie od pierwszych sekund. Patryk Kaczmarczyk atakował bardzo mocnymi niskimi kopnięciami, po których noga Krystiana Krawczyka odskakiwała. Bardziej doświadczony zawodnik spróbował klinczu pod siatką, jednak reprezentant Radomia udanie sprowadził walkę do parteru i tam w świetny sposób kontrolował przeciwnika.

Krawczyk miał szansę w stójce na początku drugiej rundy, jednak po chwili Kaczmarczyk wrócił do kontrolowania walki w klinczu i parterze. Na dwie minuty przed końcem odsłony zawodnik z Rawy zdołał przetoczyć przeciwnika i z góry zadawał mocne ciosy. Krystian Krawczyk nie zdołał jednak zdominować rywala na tyle, aby być spokojnym o wygraną na punkty.

Patryk Kaczmarczyk zaczął swobodnie pracować w stójce i momentami nawet prowokować rywala. Krystian Krawczyk cały czas zachowywał jednak spokój i starał się przechylić szalę na swoją korzyść. Młodszy zawodnik w pewnym momencie zaatakował niezwykle mocnym kolanem, po którym Krawczyk znalazł się na macie. Kaczmarczyk od razu doskoczył do rywala i ciosami chciał zakończyć starcie, jednak zawodnik z Rawy przetrwał ofensywę przeciwnika.

ZOBACZ WIDEO: Klatka po klatce (online). Akop Szostak zdradza zaskakujące szczegóły. "Nic nie zarobiłem na MMA"

Po trzech rundach ogłoszono jednogłośną decyzję sędziów (30-26, 30-27, 30-27) na korzyść Patryka Kaczmarczyka.

Dla zawodnika z Radomia był to debiut w organizacji Babilon MMA. Wcześniej Kaczmarczyk decyzjami sędziów pokonał Daniela Matuszka i Karola Kutyłę. Wygrana z Krawczykiem bez wątpienia była najważniejszym zwycięstwem młodego zawodnika w jego dotychczasowej karierze.

Krawczyk w swojej karierze pokonywał Damiana Zorczykowskiego, Adama Filipka i dwukrotnie Sławomira Kołtunowicza. Przegrane ponosił w walkach z Dominikiem Gierowskim i Karolem Kutyłą.

ZOBACZ TAKŻE: Artur Szpilka: Walka z Krzysztofem Włodarczykiem w kwietniu 2021 roku Michał Materla wróci do klatki 20 czerwca. Zawalczy poza KSW

Źródło artykułu:
Czy Patryk Kaczmarczyk to przyszły mistrz Babilon MMA?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)