Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

MMA. FEN 30. Wojciech Janusz zmierzy się z Michałem Gutowskim

Organizacja Fight Exclusive Night poinformowała o kolejnej zmianie, do której doszło przed sobotnią galą FEN 30. Wojciech Janusz (9-5) skrzyżuje rękawice z Michałem Gutowskim (9-11).

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
Wojciech Janusz (z prawej) i Michał Gutowski (z lewej) podczas FEN 25 Materiały prasowe / FEN/Marcin Cajdler / Wojciech Janusz (z prawej) i Michał Gutowski (z lewej) podczas FEN 25
Pierwotnie "Kulkinio" miał zmierzyć się z Mathieu Grondinem, a następnie z Saeedem Younsim. Obaj zrezygnowali jednak ze starcia z powodu kontuzji. Limit walki to kategoria ciężka.

Wojciech Janusz wejdzie do klatki po raz trzeci w 2020 roku. W styczniu decyzją sędziów przegrał z Adamem Kowalskim. Pięć miesięcy później w pewny sposób pokonał na punkty Piotra Kalenika.

Zawodnik ze Szczecina stoczył w swojej karierze trzyrundowe boje z Michałem Oleksiejczukiem i Marcinem Wójcikiem. Janusz obok Mateusza Rębeckiego jest jednym z najdłużej walczących w FEN zawodnikiem.

Michał Gutowski na zawodowstwie jest od 2010 roku, gdy stoczył pojedynek z Danielem Omielańczukiem. Później "Gutek" zanotował dwa kolejne zwycięstwa. W 2012 roku szczecinianin pokonał przez poddanie w pierwszej rundzie Marcina Elsnera, w odstępie ośmiu miesięcy dwukrotnie jednogłośną decyzją sędziów wygrał z Maciejem Browarskim oraz zwyciężył Marcina Wójcika.

Po czteroletniej przerwie od startów w październiku 2018 roku Gutowski wygrał przez nokaut w trzeciej rundzie z Adamem Wiśniewskim. W swoim debiucie na FEN uległ w Ostródzie Wojciechowi Januszowi.

Zobacz także:
-> Boks. Eddie Hearn zakażony koronawirusem. Promotor opuścił galę
-> UFC. Mateusz Gamrot stracił przeciwnika. Co z debiutem Polaka?

ZOBACZ WIDEO: Sukces Jana Błachowicza pozwoli zerwać kłopotliwą łatkę? Joanna Jędrzejczyk: MMA to nie mordobicie!
Kto wygra walkę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×