MMA. Albert Durajew odszedł z KSW. Chce walczyć w UFC

Krótko trwała przygoda Alberta Durajewa (13-3) z Konfrontacją Sztuk Walki. Jeden z najlepszych zawodników MMA w Europie nie zdołał nawet zadebiutować w polskiej organizacji.

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
gala MMA Materiały prasowe / kswmma.com / Na zdjęciu: gala MMA
Były mistrz organizacji ACA w wadze średniej i półśredniej kontrakt z KSW podpisał w marcu. "Maczeta" miał wystąpić na gali KSW 53 w Łodzi, którą ostatecznie odwołano ze względu na pandemię koronawirusa.

Albert Durajew podpisał kontrakt z Konfrontacją Sztuk Walki na trzy pojedynki. Organizacja oferowała mu starcia w Polsce, jednak na przeszkodzie ponownie stawała pandemia. 31-latek miał problem, aby udać się nad Wisłę ze względu na panujące na świecie obostrzenia.

W związku z tym obie strony rozwiązały umowę za porozumieniem stron. Wszystko wskazuje na to, że nowym pracodawcą reprezentanta Rosji zostanie UFC. Durajew podpisał kontrakt z menadżerem Alim Abdelazizem, który ma pomóc w dostaniu się do Ultimate Fighting Championship.

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce". Chalidow postawił KSW sprawę jasno. "Jeśli mam walczyć, to ze Scottem Askhamem"

"Jestem gotów do wzięcia walki w ostatniej chwili, 17 lub 24 października w Abu Zabi na galach UFC. Jeśli tam się nie uda, to polecę do Stanów Zjednoczonych i tam zaczekam na szansę" - napisał zdeterminowany wojownik na swoim Instagramie.

Durajew miał już walczyć w UFC w przeszłości. W październiku 2019 roku media w Rosji poinformowały, że trafił on do najlepszej organizacji MMA na świecie. Do jego debiutu miało dojść w listopadzie na gali w Moskwie. W ciągu kilku następnych miesięcy sprawa angażu mistrza ACA w amerykańskiej organizacji ucichła.

Czeczen zasłynął z występów w szeregach Absolute Championship Akhmat, wygrał wszystkie z ośmiu pojedynków, sięgając najpierw po pas wagi półśredniej, a następnie średniej. W swojej ostatniej walce, na gali ACA 89 w Krasnodarze we wrześniu 2018 roku, pokonał on Piotra Strusa po jednogłośnej decyzji sędziów.

Zobacz także:
-> MMA. Christian Eckerlin nowym zawodnikiem KSW
-> MMA. KSW 55. Wyniki ważenia. Scott Askham i Mamed Chalidow w limicie
-> Boks. Awans Krzysztofa Włodarczyka w rankingu IBF
-> Boks. O krok od walki Anthony Joshua vs Kubrat Pulew. Wkrótce oficjalne ogłoszenie

Czy Albert Durajew powinien walczyć w UFC?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×