MMA. UFC. Chabib Nurmagomiedow numerem 1 bez podziału na kategorie wagowe

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube / UFC / Na zdjęciu: Chabib Nurmagomiedow
YouTube / UFC / Na zdjęciu: Chabib Nurmagomiedow
zdjęcie autora artykułu

Chabib Nurmagomiedow został sklasyfikowany nr 1. miejscu wśród zawodników UFC bez podziału na kategorie wagowe. Dagestańczyk zakończył karierę po zwycięstwie z Justinem Gaethjem na UFC 254.

W tym artykule dowiesz się o:

32-letni "Orzeł" z Machaczkały w zestawieniu najlepszych zawodników amerykańskiej organizacji zepchnął z 1. miejsca Jona Jonesa, który do niedawna był mistrzem kategorii półciężkiej.

UFC spełniło więc życzenie Chabiba Nurmagomiedowa, który po zwycięstwie w Abu Zabi apelował o sklasyfikowanie go na pozycji lidera w prestiżowym rankingu. Innego zdania był Jones, który przypominał, że więcej razy bronił tytułu niż Dagestańczyk.

Nurmagomiedow w zawodowym MMA stoczył 29 pojedynków i wszystkie wygrał. Mistrzem UFC był od kwietnia 2018 roku, kiedy w Nowym Jorku pokonał na punkty Ala Iuaquitę. "Orzeł" trzykrotnie bronił tytułu, zwyciężając przed czasem kolejno Conora McGregora, Dustina Poiriera i Justina Gaethje.

Czytaj także: Chabib Nurmagomiedow zakończył karierę. Piękne słowa Conora McGregora Chabib Nurmagomiedow udusił rywala do nieprzytomności i ogłosił zakończenie kariery!

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" (highlights): nie tylko Mamed, niesamowity nokaut KSW 55!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)