MMA. FEN 31. Sebastian Romanowski - Jonas Magard. Duńczyk nowym mistrzem, koszmarny błąd sędziego

W walce o pas wagi koguciej FEN Jonas Magard (12-4) zdominował Sebastiana Romanowskiego (14-9-1). W starciu fatalny błąd popełnił sędzia ringowy, Piotr Michalak.

Maciej Szumowski
Jonas Magard Materiały prasowe / FEN / Na zdjęciu: Jonas Magard
"Szczena" udanie przywitał się z Fight Exclusive Night podczas gali FEN 27, gdy pokonał na pełnym dystansie Limę Diasa. Sebastian Romanowski uchodzi za jednego z najlepszych i najbardziej doświadczonych zawodników w Polsce w kategorii koguciej.

Zawodnik ze Stargardu wygrał trzy poprzednie zawodowe walki. Pokonywał Jewgienija Riazanowa, Nikołaja Kondratiuka i Rildeciego Diasa. Wcześniej bił się dla takich organizacji jak KSW, ACB, XCage czy Fight Nights Global.

Rywal Romanowskiego, Jonas Magard, to 28-letni Duńczyk. "Shark" w marcu wystąpił podczas gali Cage Warriors, gdzie pokonał niepokonanego wcześniej Liama Gittinsa. Wcześniej jednogłośną decyzją sędziów zwyciężył z Diegiem Barbosą na gali BAMMA 34.

Pojedynek potrwał pełen dystans. W każdej rundzie zdecydowanie zwyciężył Jonas Magard. Można było mu przyznawać w nich nawet dwupunktową przewagę. Dominował w parterze, nie dawał Sebastianowi Romanowskiemu najmniejszej szansy na zwycięstwo.

Przez 25 minut udowodnił, że jest jednym z najlepszych obcokrajowców, którzy walczyli w Fight Exclusive Night. Potwierdziła to jednogłośna decyzja na jego korzyść.

Kontrowersje wzbudziła jednak sytuacja z rundy trzeciej. Magard rozbijał Romanowskiego. Sędzia Piotr Michalak wkroczył i wydał komendę o przerwaniu walki. Dotknął zawodników, drzwi od klatki zostały otwarte. Arbiter chwilę później zmienił decyzję i wznowił potyczkę!

Stawką starcia był dotychczas nieobsadzony pas FEN w kategorii koguciej. Zawodnik ze Skandynawii został nowym czempionem.

- Myślałem, że to koniec walki. Usłyszałem komendę o przerwaniu. Wiedziałem, że walczę na wyjeździe i muszę pokazać się z najlepszej strony - przyznał po walce zwycięzca i zarazem mistrz.

W walce wieczoru gali FEN 31 zmierzą się Daniel Rutkowski i Adrian Zieliński. W innych pojedynkach wystąpią między innymi Paweł "Trybson" Trybała, Adam Kowalski i Marcin Wójcik.