MMA. KSW 57. Ceremonia ważenia. Było spokojnie. Sowiński i Mańkowski zapowiadają wojnę

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Michał Kita
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Michał Kita
zdjęcie autora artykułu

Spokojnie potoczyła się ceremonia ważenia przed galą KSW 57. Nie było spięć i przedwczesnej rywalizacji, jednak można spodziewać się, że w okrągłej klatce dojdzie do emocjonujących pojedynków.

W walce wieczoru o pas kategorii ciężkiej zmierzą się Philip de Fries i Michał Kita. Znacznie cięższy, aż o 13 kilogramów, był aktualny mistrz. - Zrobię wszystko, żeby dostać ten pas - przyznał "Masakra".

O zwakowany przez Mateusza Gamrota pas kategorii lekkiej zawalczą Roman Szymański i Marian Ziółkowski. Fighterzy byli spokojni na wadze. Nie ma między nimi złej krwi, pomimo że zmierzą się już po raz drugi.

- Ten pojedynek będzie się różnił w wielu kwestiach. Jeśli pierwszy był świetny, to ten jeszcze lepszy. Obaj jesteśmy teraz innymi zawodnikami - przyznał.

ZOBACZ WIDEO: GROMDA 3. "Vasyl" zrealizował swój cel. "Na każdego zawodnika mieliśmy przygotowany plan"

Interesujący pojedynek dadzą Artur Sowiński i Borys Mańkowski. Legendy organizacji KSW pozostały w bardzo dobrym humorze podczas ceremonii ważenia. Jednocześnie zapowiedzieli, że można liczyć na wojnę w klatce.

Bez problemów wagę zrobili też Antun Racić i Bruno Santos, którzy zmierzą się o tytuł wagi koguciej Konfrontacji Sztuk Walki. Aktualnym czempionem pozostaje Chorwat.

Sobotnia gala KSW 57 w łódzkim Klubie Wytwórnia rozpocznie się o godz. 20:00. Transmitowana będzie w systemie pay per view. Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia na WP SportoweFakty.

Wyniki ważenia:

Walka o pas kategorii ciężkiej 120,2 kg: Philip de Fries (119,8 kg) vs Michał Kita (106,6 kg)

Walka o pas kategorii lekkiej 70,3 kg: Roman Szymański (70,2 kg) vs Marian Ziółkowski (70,3 kg)

70,3 kg: Artur Sowiński (70,7 kg) vs Borys Mańkowski (70,8 kg)

Walka o pas kategorii koguciej 61,2 kg: Antun Račić (61 kg) vs Bruno Augusto dos Santos (61,1 kg)

83,9 kg: Cezary Kęsik (84,4 kg) vs Abusupijan Magomiedow (84,2 kg) 83,9 kg: Tomasz Drwal (84,2 kg) vs Patrik Kincl (84,2 kg) 80 kg: Kacper Koziorzębski (79,9 kg) vs Marcin Krakowiak (80 kg) 77,1 kg: Albert Odzimkowski (77,6 kg) vs Christian Eckerlin (77,5 kg)

Zobacz także: -> Adam Kownacki miał sparingi z zawodnikiem UFC. Stanowczo mówi o swojej przyszłości w MMA -> KSW 57. Borys Mańkowski: Jara mnie to, żeby dawać walki, o których wszyscy mówią

Źródło artykułu: