MMA. Legenda UFC wskazała kolejną rywalkę dla Joanny Jędrzejczyk. "Zasłużyła na to"

Daniel Cormier wie już, z kim w kolejnej walce powinna zmierzyć się Joanna Jędrzejczyk. Były mistrz UFC w dwóch kategoriach wagowych twierdzi, że proponowany przez niego pojedynek powinien mieć status eliminatora do starcia mistrzowskiego.

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Joanna Jędrzejczyk Getty Images / Jeff Bottari/Zuffa LLC / Na zdjęciu: Joanna Jędrzejczyk
Cormier jako kolejną rywalkę Polki widziałby Mackenzie Dern. Znakomita grapplerka notuje serię czterech zwycięstw z rzędu UFC. 10 kwietnia 28-latka z Arizony w znakomitym stylu poddała w pierwszej rundzie faworyzowaną Ninę Nunes.

Dern to posiadaczka czarnego pasa w brazylijskim jiu jitsu i mistrzyni świata ADCC. W swoich walkach bezlitośnie korzysta z wysokich umiejętności walki w parterze, a większość jej rywalek była zmuszona odklepać jej próby poddań.

Amerykanka jest aktualnie sklasyfikowana na 5. miejscu w rankingu wagi słomkowej. Daniel Cormier uważa, że jej kolejną rywalką powinna być Joanna Jędrzejczyk. Według komentatora UFC zwyciężczyni takiego starcia miałaby zagwarantowaną walkę o pas.

ZOBACZ WIDEO: Michał Materla mówi o kulisach rozstania z KSW. Opowiada o ambitnych planach EFM SHOW

- Jeśli była mistrzyni chce walczyć, to bardzo chciałbym zobaczyć walkę Dern z Joanną Jędrzejczyk. Jeśli pokona Jędrzejczyk, to nie będzie można kwestionować tego, czy powinna walczyć o tytuł - powiedział Daniel Cormier w programie DC & Helwani.

Cormier słał pod adresem Dern szereg pochwał. - Ona zasłużyła na prawo do walki z elitą - dodał.

Jak na razie nie wiadomo, kiedy do oktagonu powróci Joanna Jędrzejczyk. Była dominatorka kategorii słomkowej w UFC (2015-2017) ostatni pojedynek stoczyła 7 marca 2020 roku, przegrywając niejednogłośnie na punkty z Weili Zhang.

Zobacz także:
Wielkie MMA w TVP Sport. Stacja nabyła prawa do gal dużej organizacji
Mistrz szykuje się do walki. Duże wzmocnienie w EFM SHOW

Czy chciałbyś zobaczyć walkę Jędrzejczyk - Dern w UFC?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×