Kamil Minda z kolejną wygraną w OKTAGON MMA. Cenny triumf Polaka w Czechach

Kamil Minda (7-1) po raz kolejny dobrze zaprezentował się przed czeską publicznością. Polak na gali OKTAGON MMA 23 w Brnie pokonał na punkty Brazylijczyka Kerissona Leala (5-3).

Waldemar Ossowski
Walka MMA AFP / Walka MMA
Minda wygrał po raz piąty z rzędu i drugi w szeregach organizacji OKTAGON MMA. Podopieczny trenera Mirosława Oknińskiego pierwotnie miał walczyć o pas wagi ciężkiej, ale jego rywal - Martin Buday musiał wycofać się z pojedynku.

Kerisson Leal okazał się godnym zastępstwem za Słowaka. Polak jednak dyktował warunki na dystansie 15 minut starcia w wadze ciężkiej. Była nawet okazja, by Minda skończył rywala przed czasem.

Ostatecznie sędziowie jednogłośnie przyznali zwycięstwo Kamilowi Mindzie. Ten dopisał do zawodowego rekordu siódmy triumf w zawodowej karierze. Do tej pory pokonał go jedynie Marcin Kalata w 2018 roku.

Na gali OKTAGON MMA 23 w Brnie szybki triumf odniosła Ewelina Woźniak. Polka nie dała szans Wenezuelce i wykonała kolejny krok w kierunku UFC (czytaj więcej >>>).