UFC 267. Michał Oleksiejczuk - Szamil Gamzatow. Dagestańczyk padnie kolejną ofiarą "Lorda"?

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Chris Unger/Zuffa LLC / Na zdjęciu: Michał Oleksiejczuk
Getty Images / Chris Unger/Zuffa LLC / Na zdjęciu: Michał Oleksiejczuk
zdjęcie autora artykułu

Michał Oleksiejczuk jako pierwszy z Polaków wejdzie do oktagonu podczas UFC 267 w Abu Zabi. "Lord" w Etihad Arenie postara się poskromić niepokonanego Szamila Gamzatowa. Bukmacherzy wskazali faworyta w tym pojedynku.

W tym artykule dowiesz się o:

[tag=80674]

Szamil Gamzatow[/tag] będzie dużym wyzwaniem dla podopiecznego trenera Mirosława Oknińskiego. 31-latek z Machaczkały stoczy co prawda dopiero drugą walkę w UFC, ale do tej pory nie zaznał jeszcze porażki w zawodowej karierze, a amerykańska organizacja pokłada w nim duże nadzieje.

Dagestańczyk notuje serię czternastu zwycięstw z rzędu. To wszechstronny fighter, który pięć walk wygrał przez poddanie, pięć przez nokaut i cztery po decyzjach sędziów. W ofercie firm bukmacherskich jest faworytem konfrontacji z Michałem Oleksiejczukiem. Kurs na jego zwycięstwo oscyluje w granicach 1.65-1.8, gdy w przypadku Polaka sięga nawet 2.25.

"Lord" nie pierwszy raz jest w stawiany w roli underdoga. Podobnie było w przypadku kilku jego walk w UFC, także tej przeciwko byłemu mistrzowi organizacji ACA, Gadżymuradowi Antigułowowi przed galą w Sankt Petersburgu w kwietniu 2019 roku. Wówczas Polak potrzebował tylko 44 sekund, aby znokautować Rosjanina.

ZOBACZ WIDEO: Nowe nagranie nokautu Pudzianowskiego. Widać wszystko ze szczegółami

26-latek z Akademii Sportów Walki Wilanów puka do drzwi czołowej "15" rankingu Ultimate Figjhting Championship w wadze półciężkiej. Wygrana nad Gamzatowem byłaby dużym krokiem w tym kierunku.

Gala UFC 267 w Abu Zabi będzie transmitowana 30 października w Polsacie Sport. Początek studia o 17.00 (czytaj więcej >>>).

Zobacz też: Trener Jana Błachowicza zdradza, co mistrz musi zrobić, aby wygrać z Teixeirą! To był zwariowany rok dla Jana Błachowicza. "Moje życie przyśpieszyło. Czuję, że na to zasłużyliśmy"

Źródło artykułu: