Polska nadzieja MMA poznała rywala na FEN 39. Jest bardziej doświadczony

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Radosław Jankowski / Na zdjęciu: Bartosz Szewczyk
WP SportoweFakty / Radosław Jankowski / Na zdjęciu: Bartosz Szewczyk
zdjęcie autora artykułu

Giorgi Kvelidze (9-4, 2 KO, 3 SUB) będzie rywalem Bartosza Szewczyka (3-1, 2 KO, 1 SUB) podczas gali FEN 39: LOTOS Fight Night, która 12 marca odbędzie się w Ząbkach. Pojedynek zakontraktowano w limicie kategorii półciężkiej.

W tym artykule dowiesz się o:

[tag=78441]

Bartosz Szewczyk[/tag] swoje cztery dotychczasowe walki na zawodowstwie stoczył na galach Fight Exclusive Night. Podczas 32. edycji pokonał w 2. rundzie przez duszenie zza pleców Achmeda Salamowa.

W Ostródzie, podczas FEN 35, Szewczyk w premierowej odsłonie rozprawił się przez techniczny nokaut z Kacprem Miklaszem. W Szczecinie, na FEN 36, znokautował Michała Piwowarskiego.

Kvelidze ma 36 lat i pochodzi z Gruzji. W swoim ostatnim pojedynku wygrał przez duszenie trójkątem z Sergiejem Kazakowem. Wcześniej w 3. rundzie zwyciężył przez nokaut z Firuzem Usanutdinowem.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: "Jest ogień!". Internauci oczarowani pokazem Kowalkiewicz

Gruzin pięciokrotnie w karierze pokonywał swoich przeciwników przed czasem, dwukrotnie ich nokautując. W 3. odsłonie pojedynku przez TKO zwyciężył z Alirezą Saberi, dwa miesiące wcześniej tego samego przeciwnika poddał duszeniem zza pleców.

W walce wieczoru gali w Ząbkach Oli Thomspon zmierzy się z Michałem Andryszakiem o pas wagi ciężkiej. Transmisja z wydarzenia w Polscie Sport i Super Polsacie.

Zobacz także: -> KSW wpiera Ukrainę. Wspaniały gest i sankcja wobec Rosji -> Narkun był bezradny. To była totalna dominacja Phila De Friesa [WIDEO]

Źródło artykułu: