Mocno się zdziwisz. Takie wykształcenie ma Robert Kubica

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Orlen Team / Na zdjęciu: Robert Kubica
Materiały prasowe / Orlen Team / Na zdjęciu: Robert Kubica
zdjęcie autora artykułu

Robert Kubica w pełni poświęcił się sportom motorowym. Świadczy o tym też fakt, że edukację zakończył na szkole podstawowej. - Trzeba było dokonać wyboru - powiedział kilka lat temu polski kierowca w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

W tym artykule dowiesz się o:

Robert Kubica zapisał się w historii sportu wielkimi literami. W końcu został pierwszym i jak dotąd jedynym Polakiem w historii, który wystartował w wyścigu Formuły 1. Swego czasu był nawet liderem klasyfikacji generalnej mistrzostw świata - konkretnie w sezonie 2008.

Krakowianin sportami motorowymi zaczął interesować się już jako dziecko. Karierę zaczynał od gokartów, a pierwszy raz za "kółko" wsiadł w wieku sześciu lat. Licencję kartingową uzyskał w 1994 roku. Później wyjechał do Włoch, aby rozwijać swoje umiejętności.

Co więc z edukacją? Robert Kubica wszystko postawił na własną pasję. Naukę zakończył po szkole podstawowej.

- Rodzice wiedzieli, że kierowcą wyścigowym nie da się zostać w wieku 30 lat. Do szkoły chodziłem do pewnego momentu, potem trzeba było dokonać wyboru. Szkołę można zawsze skończyć, a kierowcą wyścigowym w wieku 40 lat już się nie zostanie - powiedział kilka lat temu w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

- W normalnej polskiej rodzinie pewnie by to nie przeszło, ale moi rodzice mieli rację. Życie i starty za granicą nauczyły mnie więcej niż jakakolwiek szkoła - dodał.

Obecnie Robert Kubica rywalizuje w wyścigach długodystansowych.

Zobacz też: Nikt go nie chce w F1. Bottas nic sobie z tego nie robi

ZOBACZ WIDEO: Co dalej ze Szczęsnym? "Lewy" szczerze o jego końcu kariery

Źródło artykułu: WP SportoweFakty