Przeciętny występ Bartłomieja Marszałka w kwalifikacjach do GP Włoch. Będzie musiał gonić rywali

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Arek Rejs / Na zdjęciu: Bartłomiej Marszałek
Materiały prasowe / Arek Rejs / Na zdjęciu: Bartłomiej Marszałek

Po 2,5-miesięcznej przerwie do rywalizacji wrócili najlepsi motorowodniacy świata. Kwalifikacje do Grand Prix Włoch wygrał Rusty Wyatt, a Bartłomiej Marszałek uplasował się na 11. pozycji.

Po dwóch rundach mistrzostw świata motorowodnej Formuły 1, Bartłomiej Marszałek z 29 punktami zajmował bardzo dobre, 4. miejsce w klasyfikacji generalnej. Po wyścigach w Indonezji i w Wietnamie, najlepsi zawodnicy z tej dyscypliny sportu przenieśli się do Włoch, gdzie rywalizowali na wodach przy miejscowości Olbia.

W kwalifikacjach wzięło udział 18 zawodników. Bartłomiej Marszałek w Q1 zajął 9. miejsce i awansował do Q2, gdzie rywalizowała najlepsza dwunastka. Niestety w Q2 zawodnik Orlen Teamu zaprezentował się słabiej i ostatecznie zajął 11. lokatę, która będzie miała znaczenie zarówno podczas sprintów, jak i wyścigu głównego.

Zwyciężył jeżdżący z licencją Zjednoczonych Emiratów Arabskich Rusty Wyatt, przed Thanim Al Qemzim i Peterem Morinem. W sobotę od godziny 15:00 do godziny 16:00 odbędą się sprinty, podczas których zawodnicy zbierają punkty do klasyfikacji generalnej Formuły 1 H2O. Wyścig główny Regione Sardegna Grand Prix Włoch odbędzie się w niedzielę o godzinie 15:00.