KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Gdybym był w fabrycznym teamie - wypowiedzi po Rajdzie Bułgarii (video)

Sebastien Loeb wygrał swój czwarty rajd w tym sezonie i umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji indywidualnej WRC. Oto, jak swój występ w debiutującym w cyklu Rajdzie Bułgarii podsumowali kierowcy z czołówki.
Paweł Świder
Paweł Świder

Sebastien Loeb: To wszystko było jak sen, naprawdę. Zaczęliśmy dobrze pierwszy dzień i ugruntowaliśmy naszą pozycję przed kolejnymi etapami. W niedzielę było już nieco bardziej zrelaksowanie! Polubiłem pierwszy Rajd Bułgarii! Tu są dobre odcinki specjalne, które uwydatniają umiejętności kierowców i ich rajdówek.

Dani Sordo: Osiągnąłem swój cel na ten rajd. Seb zrobił decydujące kroki już podczas pierwszych odcinków specjalnych i po raz kolejny okazał się najszybszym kierowcą weekendu. Moja rola to było dostarczenie jak największej ilości punktów dla Citroena do klasyfikacji producentów i dlatego chciałem wygrać potyczkę z Petterem. Moje drugie podium wpłynęło na moje zaufanie na resztę sezonu.

Petter Solberg: To wspaniałe uczucie. Dwa tygodnie temu nie mieliśmy pilota, więc obecność na podium teraz to duże osiągnięcie. To, co zrobił Chris podczas tego weekendu jest absolutnie niesamowite, osiągnięcie podium to wielki bonus dla nas. Samochód przez cały weekend pracował perfekcyjnie, a zespół wykonywał wspaniałą pracę przy przygotowaniu nas do tego wyniku. Dzięki temu czuję się dumny kiedy nasz mały prywatny zespół jest w stanie walczyć z wielkimi zespołami fabrycznymi. Gdybym trafił do fabrycznego teamu miałbym więcej testów i moglibyśmy myśleć o jeszcze lepszym wyniku.

Sebastien Ogier: Podczas tego rajdu pokazaliśmy, że możemy walczyć o podium na asfalcie, co jest niesamowicie obiecujące na pozostałą część tego sezonu. Teraz zamierzamy skoncentrować się na zbliżającym się Rajdzie Finlandii. Gdyby nie mój błąd wynik byłby jeszcze lepszy, ale i tak jestem zadowolony ze swojej jazdy.

Mikko Hirvonen: Miałem dobre czucie samochodu i cieszyłem się odcinkami, które były ekstremalnie szybkie w niektórych miejscach. Niestety czasy nie były tak dobre jak zakładaliśmy, więc musimy ciężko pracować nad mocną poprawą tego stanu rzeczy. Nie było szans, aby w niedzielę się poprawić, testowaliśmy kilka rzeczy na przyszłe rajdy. Ten etap był lepszy i myślimy, że ta nauka coś nam pomorze na pozostałych asfaltowych rajdach.

Jari-Matti Latvala: To był trudny weekend dla nas, ale jechałem czysto i nie popełniałem błędów. To dało mi więcej zaufania po moim nieudanym występie w Portugalii podczas poprzedniej rundy. Cieszymy się z punktów, teraz przygotowujemy się na nasz domowy Rajd Finlandii.

Pierwszy etap Rajdu Bułgarii 2010:


Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna/crash.net
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×