KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Po punkty do Mistrzostw Europy

Michał Sołowow prowadzący Peugeota 207 S2000 miał w Chorwacji, gdzie przed tygodniem rozegrano trzecią rundę ERC, spore szanse na wygraną. Polski kierowca pierwszego dnia uzyskał najlepsze czasy na czterech odcinkach specjalnych i prowadził z przewagą ponad 13 sekund nad Włochem Corrado Fontaną. Po kłopotach spowodowanych opadami deszczu i niefortunnym doborem opon, a drugiego dnia awarią skrzyni biegów, Michał Sołowow ostatecznie zajął drugie miejsce - najlepsze od czasu debiutu w cyklu mistrzostw Starego Kontynentu.
Paweł Świder
Paweł Świder

Zarówno Michała Sołowowa jak i Volkana Isika, jadącego Fiatem Grande Punto S2000, zobaczymy także na trasach ORLEN Platinum 65. Rajdu Polski. Będzie to nie tylko walka o czwarte miejsce w Mistrzostwach Europy, ale także bój o awans w klasyfikacji generalnej. Co prawda Luca Rossetti jest poza zasięgiem tak Sołowowa jak i Isika, ale nieobecny Renato Travaglia wyprzedza obu kierowców zaledwie o 7 punktów.

W Mikołajkach najwyżej sklasyfikowanym spośród kierowców startujących w Rajdowych Mistrzostwach Europy będzie Corrado Fontana. Włoch, który pojedzie Mitsubishi Lancerem Evo IX, ma 11 punktów straty do Rossettiego i szanse na objęcie prowadzenia w generalnej punktacji ERC. Co prawda większość kierowców uważa, że samochody S2000 są murowanymi faworytami do zwycięstwa w ORLEN Platinum 65. Rajdzie Polski, ale Fontany bez wątpienia nie wolno przedwcześnie skreślać z listy faworytów.

Warto wspomnieć także o Szwedzie, Patriku Flodinie. Skandynawski kierowca wprawdzie nie startuje w Mistrzostwach Europy, a w ORLEN Platinum 65. Rajdzie Polski pojedzie w zastępstwie kontuzjowanego Leszka Kuzaja, ale na mazurskich szutrach kierowca Subaru Poland Rally Team może być "czarnym koniem". Mechanicznym...

Czołówka klasyfikacji RME:

1. Luca Rossetti 32 pkt

2. Corrado Fontana 21 pkt

3. Renato Travaglia 19 pkt

4. Volkan Isik 12 pkt

= Michał Sołowow 12 pkt

6. Anton Alen 11 pkt

= Krum Donchev 11 pkt

8. Piero Longhi 7 pkt

9. Jan Kopecky 6 pkt

= Luca Betti 6 pkt

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×