KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Eksperci zabierają głos w sprawie Hamiltona

Utalentowany Brytyjczyk w dwóch kolejnych wyścigach Grand Prix stracił mnóstwo punktów, popełniając znaczące błędy. Jak zgodnie podkreślają fachowcy, młody kierowca McLarena zupełnie nie radzi sobie z ogromną presją oczekiwań i krytyką mediów.
Mateusz Nikołajczuk
Mateusz Nikołajczuk

Gdy Lewis Hamilton stracił prowadzenie w klasyfikacji Mistrzostw Świata Formuły 1 na rzecz Roberta Kubicy, część ekspertów uznała to za wypadek przy pracy. Sam kierowca zapowiadał szybki powrót na czele rankingu. Jednak kolejny nieudany wyścig Brytyjczyka sprowadził na niego falę krytyki, z którą w widoczny sposób nie potrafi sobie poradzić.

Ross Brawn, szef teamu Hondy, zaleca młodemu kierowcy zignorowanie wszelkich doniesień prasowych i skoncentrowanie się po prostu na ściganiu. – Wyścigi są tym, co powinno teraz w pełni zajmować Lewisa, cokolwiek innego by się wokół niego nie działo – stwierdził Brytyjczyk, który współpracował m.in. z Michaelem Schumacherem na początku jego kariery. – Nie zapominajmy, jak młody jest to kierowca i jak wiele doświadczenia jeszcze potrzebuje – dodał.

Trzykrotny Mistrz Świata Formuły 1, Niki Lauda, również zwraca uwagę na potrzebę odcięcia się młodego kierowcy od miażdżącej krytyki brytyjskiej prasy. – Lewis potrzebuje zdać sobie sprawę z tego, że musi panować nad swoimi emocjami, zarówno podczas wyścigu jak i poza torem. W perspektywie jego rozwoju jest to niezmiernie ważne i tylko umiejętność zachowania zimnej krwi w najtrudniejszych momentach może mu to umożliwić – zaznaczył Austriak. - Jednak nie powinien popełniać błędów. Nie będą go być może kosztowały utratę posady w McLarenie, ale z pewnością mogą poważnie zagrozić jego aspiracjom do zdobycia tytułu Mistrza Świata – podkreślił legendarny zawodnik.

Były kierowca Formuły 1, Mark Blundell, skupia się na problemie braku właściwej koncentracji młodego Brytyjczyka. - Kluczowym pojęciem dla Lewisa jest teraz kontrola, umiejętność odnalezienia się i zachowania spokoju w kokpicie bolidu oraz panowania nad emocjami na zewnątrz. Ważne jest to, aby udał się na tor Silverstone zapominając o niedawnych niepowodzeniach. Nie powinien podchodzić do tego emocjonalnie, ale skupić się na samym występie – powiedział.

Brytyjski weteran paddocku, Sir Jackie Stewart, radzi kierowcy McLarena wzięcie głębokiego oddechu oraz ograniczenie własnych aspiracji i oczekiwań. – Z pewnością Lewis nie chciałby tego usłyszeć, ale moim zdaniem przyczyną jego ostatnich niepowodzeń jest brak doświadczenia w zasadniczych kwestiach. Jeśli on sam spyta mnie o poradę, powiem mu po prostu, aby dobrze wykorzystywał swój czas i nie oczekiwał od siebie zbyt wiele – zakończył trzykrotny Mistrz Świata.

Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
f1-live.com
Komentarze (4)
 • Predator Zgłoś komentarz
  Typowy przykład "sodówki". W zeszłym sezonie pupilek wszystkich, uwierzył w siebie i zawalił mistrzostwo swiata, w tym sezonie całkowicie sie p[ogubił
  • canna Zgłoś komentarz
   a ja myśle że on po prostu za wcześnie uwierzył w to ze jest najlepszy, i teraz sa takie tego efekty
   • michau89 Zgłoś komentarz
    Hamilton jest świetnym kierowcą i jeszcze to pokaże. Mimo dwóch słabszych wyścigów zachowuje szanse na mistrza i na pewno będzie się liczył.
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×