Rajd Wisły: Cywiński wyjechał z tytułem w N2

Przed startem 55 Rajdu Wisły lider punktacji w klasie N2 mówił, że jak wszystko dobrze pójdzie to być może nie będzie potrzebny start w pozostałych dwóch rundach Pucharu PZM w Kotlinie Kłodzkiej i nieodległym Cieszynie.

Jacek Mazur
Jacek Mazur

Rywalizacja w klasie N2 tym razem miała być zacięta. Lider Maciej Cywiński mimo, że miał dosyć dużą przewagę punktową nad kolejnymi rywalami mógł wiele stracić w razie jakiejś wpadki. Dzięki temu, że zebrała się odpowiednia stawka startujących w klasie, to było wiele punktów do rozdysponowania i tym samym wiele mogło się pozmieniać w klasyfikacji.

Na prologu najlepszy był Jacek Polok (Peugeot 106), który wyprzedził o równo 3,0 sek. Cywińskiego i Stanisława Knapczyka (Honda Civic) finiszującego z takim samym czasem. Drugi dzień także Polok rozpoczął od zwycięstwa, ale na następnym odcinku do głosu doszedł wreszcie lider klasy Maciej Cywiński. Jednak na serwis jako lider zjeżdżał Polok z przewagą 3,9 sek. nad Knapczykiem i 4,6 nad Cywińskim.

Drugą pętlę zwyciężając na Cisówce-2 rozpoczął Cywiński wyprzedzający ponownie Knapczyka i Poloka. Drugi przejazd Hażlacha na swoje konto zapisał Marcin Stefański (Citroen Saxo VTS) wyprzedzając Cywińskiego i Knapczyka. Kolejny odcinek specjalny - najdłuższy w rajdzie Ruptawa-Bzie padł łupem Cywińskiego, Polok był drugi ze stratą 9 sekund, a za nim uplasował się Knapczyk. Na serwis to już Cywiński po dobrych wynikach na całej pętli wjechał jako lider wyprzedzając Poloka o 6,8 sek. i Knapczyka o 18,5 sek.

Trzecia pętla rozpoczęła się dramatycznie - Stanisław Knapczyk ze swoją pilotką Agnieszką Starostą ulegli na Cisówce-3 dosyć poważnemu wypadkowi, ale wszystko wskazuje na to, że poza strachem nikomu nie stało się nic poważniejszego. Odcinek podobnie jak pozostałe wygrał Maciej Cywiński z powracającym do rajdów po wypadku na Rajdzie Subaru Pawłem Skrzywanem, drugie miejsca zajmował Jacek Polok. Raz trzeci był Maciej Palion (Citroen Saxo), a raz trzecią pozycję zajął Arkadiusz Pietrzyk (Peugeot 106).

Na metę w Wiśle jako zwycięzca przyjechał Maciej Cywiński, który o 49,3 sek. wyprzedził Jacka Poloka i aż o 2:55,7 minuty Arkadiusza Pietrzyka. Cywiński dzięki kompletowi punktów zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej sezonu – zgromadził 41 punktów, a drugi w tabeli klasy N2 Jacek Polok ma ich 20. Kolejni w tabeli zawodnicy już raczej w tym sezonie nie pojawią się na odcinkach i wobec tego ich pozycje będą zagrożone, bo do rozegrania pozostały jeszcze dwie eliminacje. Trzecie miejsce zajmuje Maciej Rawski (17 pkt.), czwarty jest Jacek Znyk (16 pkt.), a piąty Piotr Lewandowski (Daewoo Lanos).

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×