Rosberg najszybszy w Barcelonie, deszcz przeszkodził BMW Sauber

Zespoły Williams, Red Bull, Renault i Toyota rozpoczęły we wtorek testy na torze Catalunya. Najlepszy czas jednego okrążenia uzyskał Nico Rosberg. Zespół Roberta Kubicy, BMW Sauber zdecydował się natomiast na samotne jazdy w Walencji. Z powodu obfitych opadów niemiecki team nie zrealizował w pełni zakładanego programu.

Łukasz Czechowski
Łukasz Czechowski

Również w Barcelonie pogoda nie sprzyjała kierowcom. Tylko kierowcy Williamsa oraz Jarno Trulli (Toyota) zdecydowali się na przejechanie większej liczby okrążeń. Pozostali, z Fernando Alonso na czele, przyjechali zdecydowanie mniej kilometrów. - Było zimo i mokro, więc nie było sensu jeździć zbyt intensywnie - powiedział Hiszpan. - Była okazja, żeby sprawdzić samochód w takich warunkach, ale było zbyt ślisko, dlatego nie robiliśmy wielu okrążeń. Liczyliśmy, że popołudniu pogoda się poprawi, skoro to nie nastąpiło ? postanowiliśmy skończyć testy wcześniej. Zespoły będą kontynuowały jady w środę, być może wezmą w nich udział także McLaren i Ferrari.

BMW Sauber z Robertem Kubicą i Nickiem Heidfeldem bolid F1.08 testowali w Walencji. Z powodu bardzo złych warunków atmosferycznych Niemiec przejechał 22 okrążenia, Kubica ? zaledwie 6. Zespół zdecydował się zebrać dane dotyczących jazdy w deszczu, Heidfeld ćwiczył starty, a po południu mechanicy trenowali pit-stopy w różnych warunkach. Zespół nie podał czasów przejazdów.

Wyniki testów w Barcelonie:
1. Nico Rosberg (Williams) 1:30,675 73 okrążenia
2. Kazuki Nakajima (Williams) 1:32,370 96
3. Mark Webber (Red Bull) 1:32,599 26
4. Fernando Alonso (Renault) 1:32,820 16
5. David Coulthard (Red Bull) 1:32,924 22
6. Jarno Trulli (Toyota) 1:33,283 57
7. Nelson Piquet (Renault) 1:40,073 8
8. Kamui Kobayashi (Toyota) nie przejechał okrążenia

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×