Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Szokujące ustalenia śledczych w sprawie tragicznego wypadku podczas V Rajdu Żuławskiego

W połowie maja na V Rajdzie Żuławskim doszło do śmiertelnego wypadku rajdówki, w którym śmierć ponieśli kierowca i pilot. Prokuratura ustaliła, że kierujący był pod wpływem środków odurzających.
Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Śmiertelny wypadek na trasie V Rajdu Żuławskiego Materiały prasowe / KP PSP Pruszcz Gdański / Śmiertelny wypadek na trasie V Rajdu Żuławskiego

Do takich informacji dotarli dziennikarze RMF FM. - Kierujący pojazdem jako uczestnik rajdu wiedział z jakim ryzykiem wiąże się udział w nim. Przed startem zażył środek odurzający i pod jego wpływem prowadził pojazd w warunkach ekstremalnych dla przeciętnego kierującego - powiedziała Grażyna Wawryniuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, cytowana na portalu rmf24.pl. 

Według nieoficjalnych informacji dziennikarzy RMF FM, stężenie środków odurzających w organizmie kierowcy było na tyle wysokie, że miało wpływ na sposób prowadzenia przez niego samochodu.  

- Jak ustalono osobą, której zachowanie spowodowało zdarzenie, a w konsekwencji nieumyślnie spowodowała śmierć innej osoby, był kierowca pojazdu. Nie zachował bowiem wymaganych w danych okolicznościach reguł ostrożności - dodała Grażyna Wawryniuk, cytowana na rmf24.pl.

Biegły ustalił, że Honda Civic, którą kierował 34-latek, była sprawna. Nie miała usterek technicznych przed wypadkiem. Śledczy nie dopatrzyli się także nieprawidłowości przy organizacji rajdu oraz przy przeprowadzaniu akcji ratunkowej. 

Według RMF FM prokuratura umorzyła prowadzone w sprawie wypadku postępowanie. Taka decyzja nie jest jednak prawomocna. 

Do tragicznego wypadku doszło w połowie maja 2019 roku podczas V Rajdu Żuławskiego w miejscowości Błotnik (powiat gdański). Samochód rajdowy wypadł z trasy i wpadł do kanału melioracyjnego. Podjęto akcję ratunkową, ale kierowcy i pilota nie udało się uratować. Zginęli na miejscu. Przyczyną ich śmierci było utonięcie.

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (1):

 • Rafał Bury Zgłoś komentarz
  no to chłopaki musieli byc niezle nacpani jak pilot prowadził auto a kierowca mu dyktował albo autor artykułu jest nacpany skoro pisze takie bzdety ze pilot kierował pojazdem
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×