Kw. MŚ 2010: Zwycięstwo Kamerunu, Tunezja zawodzi

Reprezentacje Kamerunu i Sierra Leone zgodnie z planem wygrały swoje mecze, ale trzeba przyznać, że obie drużyny miały trochę problemów z odniesieniem zwycięstwa. Zawiodła za to Tunezja, która tylko bezbramkowo zremisowała na wyjeździe z Burkina Faso.

Adam Kiołbasa

W grupie 1 do przerwy zanosiło się na niespodziankę, bowiem Wyspy Zielonego Przylądka po trafieniu Lito prowadziły z Kamerunem. Ostatecznie jednak goście zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

2:1 wygrała także drużyna Sierra Leone, tyle że jej zdecydowanie łatwiej przyszły trzy punkty. Gospodarze już do przerwy prowadzili z Gwineą Równikową, a na stratę gola pozwolili sobie dopiero w doliczonym czasie gry.

Gambia rozbiła Liberię. Miejscowi zaaplikowali swojemu przeciwnikowi trzy bramki, a nie stracili żadnej.

Zawiodła Tunezja, która tylko bezbramkowo zremisowała na wyjeździe z Burkina Faso. Ponadto Rwanda wygrała 1:0 z Mauretanią, a Czad 2:1 z Sudanem.