Kw. MŚ 2010: Zwycięstwo Meksyku, USA i Kostaryki

Reprezentacje Meksyku, Stanów Zjednoczonych oraz Kostaryki nie zawiodły i zgodnie z planem wygrały swoje mecze, chociaż trzeba przyznać, że szczególnie ostatni z zespołów miał trochę problemów ze swoim rywalem. Warto odnotować także, że Gwatemala rozbiła 4:1 Kubę.

Adam Kiołbasa

Grupa 1:

Zarówno drużyna USA, jak i Gwatemali rozegrała znakomity mecz. Amerykanie już do przerwy po trafieniach Bradleya i Dempseya prowadzili z Trynidadem i Tobago 2:0, a po zmianie stron wynik starcia na 3:0 ustalił Ching. Druga z ekip natomiast przegrywała z Kubą 0:1, aby ostatecznie wygrać 4:1. Należy jednak odnotować, że goście kończyli konfrontację w dziesiątkę.

Grupa 2:

Nie zawiódł zarówno Meksyk, jak i Honduras. Rafael Marquez i spółka zgodnie z planem pokonali 2:1 Kanadę, natomiast Honduras okazał się lepszy od Jamajki, której zaaplikował dwie bramki, a nie stracił żadnej.

Grupa 3:

Salwador bardzo szybko rozstrzygnął losy rywalizacji z Surinamem na swoją korzyść, bowiem już po zaledwie 12 minutach prowadził 2:0 i tak zostało do końca meczu. Kostaryka natomiast do 73. remisowała 1:1 na wyjeździe z Haiti, ale ostatecznie rozstrzygnęła losy pojedynku na swoją korzyść i zwyciężyła 3:1.

Surinam - Salwador 0:2 (0:2)
0:1 - Martin 1'
0:2 - Zelaya 12'

Haiti - Kostaryka 1:3 (1:1)
0:1 - B. R. Gonzalez 12'
1:1 - Alcenat 38'
1:2 - B. R. Gonzalez 73'
1:3 - Alpizar 85'