Marokańczycy nie straszą nazwiskami. Choć większość z nich gra w Europie, to raptem kilku w czołowych klubach. 20 spotkań w Juventusie rozegrał stoper Medhi Benatia, za którego Bayern Monachium zapłacił kilka lat temu 28 mln euro.
Na piłkarza dużego formatu zapowiadał się Nordin Amrabat, który brylował w reprezentacjach juniorskich Holandii. W seniorach nie wiodło mu się tak dobrze, nie widział dla siebie szans w zespole Oranje i w 2011 roku zadebiutował w kadrze Maroka. W ostatnich sezonach przestał strzelać bramki, w tym roku zaledwie jedna na koncie, w pozostałych dwóch bez trafień.
Europejscy kibice mogą jeszcze kojarzyć chociażby Karima El Ahmadiego, kolejnego z piłkarzy wychowanego w Holandii, od wielu lat grającego dla Feyenoordu. Herve Renard postawił na bardzo utalentowanego Amine Harita z Schalke i przebijającego się do składu Realu Madryt Achrafa Hakimiegoa.
Poza zespołem piłkarz Southampton Sofiane Boufal, którego brakowało w zespole od kilku miesięcy.
Maroko zagra na MŚ z Hiszpanią, Portugalią i Iranem. Przed turniejem zmierzy się w sparingach z Ukrainą, Słowacją i Estonią.
ZOBACZ WIDEO Michał Kołodziejczyk: Wybór 35 zawodników na MŚ to show. Rozbudza wyobraźnię kibiców
Kadra Maroka na MŚ 2018:
Bramkarze: Mounir El Kajoui (Numancia), Yassine Bounou (Girona), Ahmad Reda Tagnaouti (Ittihad Tanger).
Obrońcy: Mehdi Benatia (Juventus), Romain Saiss (Wolverhampton), Manuel Da Costa (Basakaehir), Badr Benoun (Raja Casablanca), Nabil Dirar (Fenerbahce), Achraf Hakimi (Real Madryt), Hamza Mendyl (Lille).
Pomocnicy: Mbark Boussoufa (Al-Jazira), Karim El Ahmadi (Feyenoord), Youssef Ait Bennasser (Caen), Sofyan Amrabat (Feyenoord), Younes Belhanda (Galatasaray), Faycal Fajr (Getafe), Mehdi Carcela-Gonzalez (Standard Liege), Amine Harit (Schalke 04), Hakim Ziyech (Ajax).
Napastnicy: Khalid Boutaib (Malatyaspor), Aziz Bouhaddouz (St. Pauli), Ayoub El Kaabi (RS Berkane), Nordin Amrabat (Leganes).