Mundial 2018. Cristiano Ronaldo natchnął Portugalię do zwycięstwa

Po porażce i dwóch remisach Portugalia odniosła przekonujące zwycięstwo 3:0 w meczu towarzyskim z Algierią. Do jej jedenastki powrócił Cristiano Ronaldo, a dwa gole zdobył Goncalo Guedes.

Cristiano Ronaldo PAP/EPA / NTONIO PEDRO SANTOS / Cristiano Ronaldo
W poprzednich dwóch meczach towarzyskich mistrz Europy grał bez swojego najważniejszego zawodnika i zremisował z Tunezją oraz z Belgią. Wariant bez Cristiano Ronaldo został przećwiczony, piłkarz wypoczął, więc w czwartek pozostało Portugalczykom wdrożyć plan A z gwiazdorem Realu Madryt na murawie.

Przewaga zespołu z Półwyspu Iberyjskiego nie podlegała dyskusji. Po pierwszej połowie prowadził 2:0. Prowadzenie Portugalczykom dał w 17. minucie Goncalo Guedes, po składnym ataku, strzałem z kilkunastu metrów. Asystował Bernardo Silva. Ostatnie podanie przed drugim golem w 38. minucie wykonał Cristiano Ronaldo, a wykorzystał je Bruno Fernandes, który główkował celnie.

Tylko Portugalia oddawała celne uderzenia przez godzinę meczu. Jedyna statystyka, w której przeważała Algieria, to żółte kartki. Po jej grze było widać, że ani jej nieobecność na zbliżającym się mundialu, ani ostatnia seria porażek, nie są przypadkami.

Ochotę na zdobycie swojego gola miał Cristiano Ronaldo, ale towarzyszący mu na desancie Goncalo Guedes miał więcej dokładności i szczęścia. W 56. minucie główkował na 3:0 po dośrodkowaniu Raphaela Guerreiro. Wygrana mistrza Europy po trzech meczach bez zwycięstwa była pewna. Na murawie zameldowali się między innymi Andre Silva oraz Joao Mario. Ten ostatni trafił nawet do bramki po raz czwarty, jednak sędzia Craig Pawson wykorzystał technologie VAR i gwizdnął wcześniejsze zagranie ręką Goncalo Guedesa.

53014 widzów musiało się zadowolić wynikiem 3:0. Na podobne rezultaty liczą kibice reprezentacji Portugalii w czasie mistrzostw świata. W fazie grupowej Cristiano Ronaldo i spółka zmierzą się z Hiszpanią, Marokiem i Iranem.

Portugalia - Algieria 3:0 (2:0)
1:0 - Goncalo Guedes 17'
2:0 - Bruno Fernandes 37'
3:0 - Goncalo Guedes 56'

Portugalia: Rui Patricio - Cedric Soares, Pepe, Bruno Alves (57' Jose Fonte), Raphael Guerreiro (57' Mario Rui) - Joao Moutinho (75' Joao Mario), William Carvalho (64' Ricardo Quaresma) - Bernardo Silva (64' Adrien Silva), Bruno Fernandes, Goncalo Guedes - Cristiano Ronaldo (74' Andre Silva)

Algieria: Abdelkadir Salhi - Aissa Mandi, Carl Medjani (71' Baghdad Bounedjah), Mokhtar Benmoussa - Zinedine Ferhat, Salim Boukhenchouche (57' Mohamed Benkhemassa), Nabil Bentaleb, Ramy Bensebaini - Riyad Mahrez, Islam Slimani (86' El Arbi Hillel Soudani), Yacine Brahimi

Żółte kartki: Bensebaini, Boukhenchouche (Algieria)

Sędzia: Craig Pawson (Anglia)

Czy reprezentacja Portugalii awansuje z grupy w mistrzostwach świata?