Mundial 2018. Radosne pożegnanie Urugwaju. Tabarez stawia na doświadczenie

Reprezentacja Urugwaju wygrała 3:0 mecz towarzyski z Uzbekistanem przed wylotem na mistrzostwa świata. W Montevideo oddała zdecydowanie więcej strzałów i dyktowała warunki na boisku.

reprezentacja Urugwaju Getty Images / Na zdjęciu: reprezentacja Urugwaju
Oscar Tabarez posłał na boisko silną jedenastkę. Bramki Urugwaju pilnował Fernando Muslera, w obronie było trzech rutyniarzy mających ponad 30 lat oraz Jose Maria Gimenez. W środku pola operowali znani z włoskich boisk Matias Vecino i Rodrigo Bentancur. Na ich podania czekał galowy duet napastników Edinson Cavani i Luis Suarez.

Wszyscy wymienieni piłkarze są znani z europejskich lig. Prowadzenie Urugwajowi dał jeden z dwóch zawodników obecnych w jedenastce, którzy grali dotychczas wyłącznie w Ameryce Południowej. W 32. minucie Georgian De Arrascaeta strzelił z 14. metra tak mocno i precyzyjnie, że bramkarz Eldorbek Sujonow tylko obserwował lot piłki w okienko.

W 54. minucie Luis Suarez uderzył na 2:0 z rzutu karnego po uprzednim zmyleniu Sujunowa. Urugwajowi przychodziło z coraz większą łatwością stwarzanie sytuacji podbramkowych. W 72. minucie Jose Maria Gimenez wbiegł w pole karne Uzbekistanu przed rzutem rożnym, wykorzystał dośrodkowanie i główkował na 3:0. Przyjezdni zakończyli mecz w dziesięciu wskutek czerwonej kartki dla Akramjona Komiłowa. W całym spotkaniu gospodarze oddali 13 strzałów, a rywale trzy.

Drużyna Tabareza odniosła trzecie zwycięstwo z rzędu. Radośnie pożegnała się z kibicami w Montevideo przed wylotem do Rosji na mistrzostwa świata. W fazie grupowej mundialu Urugwaj zmierzy się z gospodarzami, Arabią Saudyjską i Egiptem. Z kolei Uzbekistan jest bez wygranej od 25 sierpnia.

Urugwaj - Uzbekistan 3:0 (1:0)
1:0 - Giorgian De Arrascaeta 32'
2:0 - Luis Suarez (k.) 54'
3:0 - Jose Maria Gimenez 72'

Urugwaj: Fernando Muslera - Maxi Pereira (59' Diego Laxalt), Jose Maria Gimenez, Diego Godin, Martin Caceres - Nahitan Nandez (46' Cristian Rodriguez), Matias Vecino (59' Lucas Torreira), Rodrigo Bantancur - Giorgian De Arrascaeta (66' Carlos Sanchez) - Edinson Cavani (76' Maximiliano Gomez), Luis Suarez (84' Christian Stuani)

Uzbekistan: Eldorbek Sujonow - Serzod Azamow, Szuchrat Machammadiew (58' Abbosjon Otachonow), Rustamjon Aszurmatow, Akramjon Komiłow – Azizjon Ganiew (74' Ikromjon Alibajew), Odiljon Chamrobekow (73' Churszid Gijosow) – Azizbek Turgunbajew, Jawochir Sidikow (81' Senat Szichow), Jaloliddin Maszaripow - Zabicillo Urinbojew (46' Bobir Abdiksolikow)

Żółte kartki: Vecino (Urugwaj) oraz Maszaripow, Aszurmatow (Uzbekistan)

Czerwona kartka: Akramjon Komiłow (Uzbekistan)

Czy reprezentacja Urugwaju awansuje z grupy w mistrzostwach świata?