Mundial 2018. Rosyjska posłanka apeluje do rodaczek: Nie uprawiajcie seksu z obcokrajowcami

Tamara Pletnyova dzień przed meczem otwarcia mistrzostw świata w Rosji wystosowała nietypowy apel do swoich rodaczek. Nakazała, by Rosjanki unikały seksu z obcokrajowcami.

Dawid Borek
Dawid Borek
Meksykanie na ulicach Moskwy przed mundialem Getty Images / Hector Vivas / Meksykanie na ulicach Moskwy przed mundialem
Tamara Pletnyova jest przewodniczącą Komisji ds. Rodziny, Kobiet i Dzieci w rosyjskim parlamencie. W swoim apelu, który swoją drogą wzbudził wiele kontrowersji, zaznaczyła, że nieodpowiedzialne zachowanie Rosjanek może skutkować znacznym wzrostem liczby samotnych matek. Stwierdziła, że obcokrajowcy dzień po turnieju wrócą do domu, porzucając rosyjskie kobiety.

- Rosjanki powinny mieć jasność, co do cudzoziemców. Mam nadzieję, że unikniemy sytuacji, w której rosyjskie dziewczyny będą umawiały się z obcokrajowcami, z czego powstaną dzieci - powiedziała Pletnyova.

Rosyjska posłanka zaakcentowała, że należy wyciągnąć wnioski z sytuacji, która miała miejsce podczas igrzysk olimpijskich w Moskwie w 1980 rok. Jej zdaniem wiele rosyjskich kobiet zaszło wówczas w ciąże z nieznanymi im mężczyznami z zagranicy.

- Te dzieci bardzo cierpiały. Dobrze, gdy para jest chociaż jednej rasy. Nie jestem nacjonalistką, ale wiem, jakie są skutki nieodpowiedzialnych zachowań Rosjanek. Dzieci są później porzucane - przyznała Pletnyova.

Do Rosji na piłkarskie mistrzostwa świata zjedzie nawet milion obcokrajowców. - Nawet, jeśli Rosjanki wyjdą za mąż za cudzoziemca, to ci później zabierają je poza Rosję, a nasze rodaczki nie wiedzą jak wrócić do ojczyzny. Następnie przychodzą do parlamentu i płaczą, że porwano ich dzieci. Rosjanki powinny wychodzić za mąż za Rosjan. Wówczas buduje się dobrą rodzinę, żyje się w pokoju i odpowiednio wychowuje dzieci - zaznaczyła posłanka.

Rosja w fazie grupowej mundialu zagra z Arabią Saudyjską, Egiptem i Urugwajem. Władimir Putin wierzy, że rosyjscy piłkarze na MŚ będą walczyć do końca (czytaj więcej TUTAJ).

ZOBACZ WIDEO Mundial 2018. Polacy po pierwszym dniu w Soczi. W Rosji czekali na Lewandowskiego i spółkę
Czy Rosja wyjdzie z grupy na mundialu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×