Mundial 2018: Rosja - Arabia Saudyjska. Artiom Dziuba strzelił tuż po wejściu. Do rekordu zabrakło jednak sporo

89 sekund potrzebował po wejściu na boisko napastnik Rosji, Artiom Dziuba, by pokonać bramkarza Arabii Saudyjskiej (5:0). Do rekordu mistrzostw świata zabrakło mu jednak ponad minuty.

Kuba Cimoszko
Artiom Dziuba potrzebował 89 sekund od wejścia na boisko by strzelić gola Selekcjoner Stanisław Czerczesow pogratulował mu salutując przed nim Getty Images / Clive Rose / Artiom Dziuba potrzebował 89 sekund od wejścia na boisko by strzelić gola. Selekcjoner Stanisław Czerczesow pogratulował mu salutując przed nim
Artiom Dziuba pojawił się na murawie w 70. minucie meczu otwarcia i już po chwili mógł się cieszyć z bramki. Rosjanin strzałem głową z najbliższej odległości nie dał szans golkiperowi rywali. Wcześniej świetnym dośrodkowaniem popisał się Aleksander Gołowin.

Zawodnik Arsenalu Tula zdobył jedną z najszybszych bramek po wejściu na boisko w historii mistrzostw świata. Do rekordu Ebbe Sanda zabrakło mu jednak sporo. Duńczyk w 1998 roku potrzebował bowiem zaledwie 16 sekund by trafić do siatki Nigeryjczyków (4:1).

Gospodarze mundialu wygrali ostatecznie w czwartek z Arabią Saudyjską aż 5:0. Kolejnym ich przeciwnikiem będzie Egipt.