Mundial 2018. Ponad 11 godzin oczekiwania zakończone! Lionel Messi w końcu trafił do siatki w MŚ

662 minuty czekał Leo Messi na gola w mistrzostwach świata. Złą passę przełamał w ostatnim meczu grupowym Argentyny z Nigerią.

Kuba Cimoszko
Lionel Messi WP SportoweFakty / GEORGI LICOVSKI / Na zdjęciu: Lionel Messi
W 14. minucie wtorkowego pojedynku, gwiazdor Barcelony otrzymał kapitalne długie podanie od Evera Banegi. Dzięki temu wyszedł sam na sam z nigeryjskim bramkarzem i pewnie umieścił piłkę w siatce.

30-latek czekał na mundialową bramkę od rundy grupowej poprzednich MŚ w Brazylii. Co ciekawe, był to także gol z reprezentacją afrykańskich "Super Orłów". Albicelestes wygrali wtedy 3:2. Mimo że dotarli później aż do finału, to Messi nie dołożył już żadnego trafienia.

Nie udało się także w pierwszych dwóch starciach tegorocznego turnieju w Rosji, chociaż z Islandią (1:1) Argentyńczyk egzekwował nawet rzut karny. Jednak dopiero ostatni mecz przyniósł przełamanie fatalnej passy, która trwała łącznie ponad 11 godzin!

Czy Leo Messi strzeli więcej goli na MŚ?