Mundial 2018. Yerry Mina wśród najskuteczniejszych obrońców w historii MŚ

Yerry Mina w meczu Kolumbia - Anglia (1:1, k. 3:4) zdobył swoją trzecią bramkę podczas mistrzostw świata w Rosji. Skuteczniejszym obrońcą podczas jednego mundialu był tylko legendarny Franz Beckenbauer. W 1966 roku strzelił 4 gole.

Kuba Cimoszko
Yerry Mina PAP/EPA / ALBERTO ESTEVEZ / Yerry Mina
Yerry Mina trafił do siatki Anglików głową, po dośrodkowaniu z rzutu różnego w trzeciej minucie doliczonego czasu gry meczu 1/8 finału. To dało Kolumbii dogrywkę, a jej obrońcę uczyniło jednym najskuteczniejszym w historii MŚ podczas jednego mundialu.

Defensor Barcelony zdobywał bramki także w grupowych starciach z Polską (3:0) oraz Senegalem (1:0). Dzięki temu w mundialowych annałach znalazł się tuż za Franzem Beckenbauerem, który turniej w 1966 roku ukończył z 4 trafieniami na koncie.

Trzy gole strzelało już natomiast kilku obrońców. Wśród nich byli m. in. Niemcy - Paul Breitner w 1974 roku oraz Andreas Brehme szesnaście lat później we Włoszech. W ich dorobku były jednak bramki z rzutów karnych.

Mina nie powiększy już swojego dorobku. Kolumbia odpadła bowiem z rosyjskiego czempionatu po porażce w serii "jedenastek" z Anglikami 3:4.

Czy Yerry Mina powinien znaleźć się w najlepszej jedenastce turnieju?