Mundial 2018. Lineker płakał, Lingard pisał o "powrocie Pucharu do domu". Twitter o awansie Anglików

Reprezentacja Anglii pokonała Kolumbię w rzutach karnych (4:3) i awansowała do ćwierćfinału mistrzostw świata - pierwszy raz od 12 lat. - K..., płaczę - komentował na Twitterze Gary Lineker.

Piotr Bobakowski
Anglicy cieszą się z bramki zdobytej przez Harry'ego Kane'a Getty Images / Dan Mullan / Na zdjęciu: Anglicy cieszą się z bramki zdobytej przez Harry'ego Kane'a
Po 12 latach przerwy piłkarska reprezentacja Anglii znalazła się w gronie ośmiu zespołów, które będą walczyć o Puchar Świata. W meczu 1/8 finału MŚ 2018 z Kolumbią (1:1, 4:3k) Synowie Albionu zdjęli klątwę, która w ostatnich latach wisiała nad angielską kadrą podczas wielkich imprez.

Awans reprezentacji selekcjonera Garetha Southgate'a do ćwierćfinału turnieju w Rosji (rywalem Anglii będzie Szwecja) odbił się głośnym echem na Twitterze. Sukces Anglików skomentowali m.in. Gary Lineker i Jesse Lingard, a także polscy dziennikarze i eksperci.

- K..., płaczę. Tak tak tak - napisał na portalu społecznościowym Lineker.
Twitter/GaryLineker Twitter/GaryLineker
Lingard na swoim koncie na TT pisał: "Nie mamo, nie wracam do domu!". Na końcu tweeta reprezentant Anglii dopisał "It's... (coming home - przyp. red.)", nawiązując do słynnej piosenki z 1996 r., że "piłka wraca do domu" (tu w domyśle - Puchar Świata wróci do Anglii).

Dziennikarz "Sportu" Adam Godlewski docenił postawę bramkarza Jordana Pickforda i... wbił szpilę Robertowi Lewandowskiemu.

Były reprezentant Polski, Wojciech Kowalewski, również był pod wrażeniem postawy obu bramkarzy - Pickforda i Davida Ospiny. Przy okazji ekspert pochwalił się, że trafnie wytypował sześciu z ośmiu ćwierćfinalistów.

W trakcie meczu, kiedy Yerry Mina w 92. minucie doprowadził do dogrywki, emocje udzieliły się Mateuszowi Borkowi z Polsatu Sport.

Klasę Miny podkreślał Tomasz Ćwiąkała z Eleven Sports.

Mateusz Skwierawski z WP SportoweFakty podkreślił, że mundial bez Kolumbii już nie będzie taki sam.