• Grupa E
  • Grupa F
  • Grupa G
  • Grupa H

Mundial 2018. Chorwacja - Anglia w drugim półfinale! Znamy obie pary strefy medalowej

Już tylko cztery zespoły pozostały w walce o mistrzostwo świata. Rozstrzygnięcia w sobotnich meczach sprawiły, że w drugiej półfinałowej parze Chorwacja zmierzy się z Anglią.
Szymon Mierzyński
PAP/EPA / FRIEDEMANN VOGEL / Na zdjęciu piłkarze reprezentacji Chorwacji

Zespół z Bałkanów w najbardziej dramatycznym z ćwierćfinałów wyeliminował po rzutach karnych gospodarzy mundialu, Rosję. W regulaminowym czasie było 1:1, po dogrywce 2:2, zaś w serii jedenastek podopieczni Zlatko Dalicia triumfowali 4:3.

Kilka godzin wcześniej awans do strefy medalowej zapewniła sobie Anglia, która nie potrzebowała dodatkowego czasu i w 90 minutach uporała się ze Szwecją, zwyciężając 2:0.

W pierwszej z półfinałowych par Francja zagra z Belgią. Te drużyny zakwalifikowały się dalej już w piątek, pokonując odpowiednio Urugwaj i Brazylię.

Teraz czekają nas dwa dni przerwy. Rywalizacja o finał rozpocznie się we wtorek.