Zobacz drużynę
Szwecja
61' Viktor Claesson 65' Andreas Granqvist
Korea Płd.
12' Shin-Wook Kim 55' Hee-Chan Hwang
1:0

Koniec spotkania. Szwedzi odnieśli zwycięstwo, ale nie przyszło im to łatwo. Po wykorzystaniu systemu VAR reprezentacja Szwecji miała rzut karny, który na gola zamienił Granqvist.

Odważne wejście Sona w pole karne, ale nadal bez strzału. Piłka odbiła się od dwóch Szwedów i ci wybili ją.

To była piłka meczowa dla Koreańczyków. Hwang głową strzelił tuż obok słupka.

Mecz potrwa o cztery minuty dłużej.

Zbyt mocne podanie w wykonaniu Sona. Od bramki rozpoczął Olsen.

Svensson wybił piłkę z pola karnego po płaskim dośrodkowaniu rywala.

Z taką skutecznością Koreańczycy nie mają czego szukać na mundialu. W starciu ze Szwecją nie oddali żadnego celnego strzału.

Koreańczycy są bezradni w ofensywie. Szwedzi kontrolują sytuację na boisku.

Ofensywny faul Thelina. Akcja Szwedów przerwana zanim na dobre się zaczęła.

Trwa napór Koreańczyków na bramkę rywali, lecz Azjaci praktycznie nie oddają celnych strzałów.

Po strzale z dystansu Lee piłka odbiła się od jednego ze Szwedów i opuściła boisko.

Nieudane dośrodkowanie Sona z rzutu wolnego. Piłkę przejęli Szwedzi.

W ostatnich minutach Koreańczycy mają przewagę, ale nie mogą znaleźć sposobu na defensywę rywali.

Lustig w ostatniej chwili wybił piłkę z własnego pola karnego i zapobiegł zagrożeniu pod własną bramką.

Szwecja. Schodzi: Ola Toivonen. Wchodzi: Isaac Thelin.

Koreańczycy wykorzystali już komplet zmian. Azjaci starają się doprowadzić do wyrównania. Szwedzi skupili się na defensywie.

Korea Płd.. Schodzi: Ja-Cheol Koo. Wchodzi: Seung-Woo Lee.

Szwecja. Schodzi: Albin Ekdal. Wchodzi: Oscar Hiljemark.

Po wrzutce z rzutu rożnego pewnie wypiąstkował Jo.

Piłka w polu karnym podana w kierunku Berga, ale ten nie zdołał dojść do piłki.

Koreańczycy za wszelką cenę starają się doprowadzić do wyrównania.

Gol! Strzelił Andreas Granqvist. Kapitan reprezentacji Szwecji pewnie wykorzystał jedenastkę!

Rzut karny dla Szwecji. Arbiter dopatrzył się faulu Kima na Claessonie.

System VAR w akcji! Sędzia sprawdza, czy był rzut karny dla Szwedów.

Żółtą kartkę otrzymał Viktor Claesson.

Szwedzi próbowali wyjść z kontrą, ale zatrzymał ją faul jednego z Koreańczyków.

Hwang zagrał wzdłuż bramki, ale piłka nie trafiła do żadnego z kolegów.

Jo bohaterem Koreańczyków! Kolejna świetna interwencja koreańskiego bramkarza. Tym razem obronił strzał Augustinssona.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Hee-Chan Hwang.

Wyrównany początek drugiej połowy. Koreańczycy znów starają się atakować i zamknąć rywali na ich połowie.

Koreańczycy blisko gola. Koo minimalnie spudłował.

Brutalny faul Larsson, ale bez konsekwencji kartkowej.

Groźna akcja Szwecji zakończona kompletnie nieudanym strzałem Forsberga.

Od początku drugiej połowy aktywniejsi Szwedzi.

Dośrodkowanie Szwedów prosto w ręce bramkarza.

Początek drugiej połowy!

Koniec pierwszej połowy. Początkowo przeważali Koreańczycy, ale następnie to Szwedzi byli stroną dominującą.

Po dalekiej wrzutce z autu piłkę przechwycił Jo.

Claesson był blisko zdobycia gola. Po wrzutce ze skrzydła strzelił tuż nad bramką.

Doliczone zostały dwie minuty.

Strzał po ziemi Granqvista nie sprawił żadnego problemu koreańskiemu bramkarzowi.

Ki odważnym wślizgiem zatrzymał akcję Toivonena. Szwed domagał się jedenastki, ale interwencja była czysta.

Szwedzi znów mieli idealną okazję do objęcia prowadzenia. Berg w sytuacji sam na sam z bramkarzem źle uderzył piłkę.

CZysta interwencja Augustinssona w polu karnym. Szwed powstrzymał atak Sona.

Niedokładne podanie Augistinssona i piłkę na chwilę wybili Koreańczycy.

Forsberg zbyt daleko wypuścił sobie piłkę i nie zdołał jej opanować. Od bramki zacznie Korea.

Son wbiegł z piłką w pole karne, próbował wycofać piłkę do jednego z kolegów, ale w ostatniej chwili podanie przeciął Granqvist.

Groźnie pod bramką Azjatów. Akcja jednak przerwana, gdyż Berg był na spalonym.

Sędzia drobiazgowo przygląda się ofensywnym faulom w polu karnym. Tym razem przerwał grę po wrzutce z rzutu wolnego w wykonaniu Koreańczyków.

Granqvist faulem zatrzymał akcję Koreańczyków.

Po kolejnym rzucie rożnym arbiter przerwał grę z powodu faulu szwedzkiego piłkarza.

Kolejna szansa Szwedów. Strzał Berga został zablokowany. Gdyby nie to, mogło być 1:0.

Korea Płd.. Schodzi: Joo-Ho Park. Wchodzi: Min-Woo Kim.

Dalekie dośrodkowanie w kierunku Berga. Piłka wybita na korner.

Kontuzji mięśnia dwugłowego nabawił się Jo-Hoo Park. Konieczna będzie zmiana.

Spokojniejszy fragment meczu, ale to Szwedzi nadal mają przewagę.

Akcja Szwedów przerwana z powodu spalonego.

Szwecja przejęła inicjatywę. Teraz to Korea zepchnięta do defensywy.

To powinno być 1:0 dla Szwedów! Niepilnowany Berg strzelił z kilku metrów, ale w świetnym stylu obronił jego uderzenie Jo.

Wrzutka w pole karne, ale piłka nie dotarła do Berga.

Co za akcja Szwedów! Dwójkowa wymiana podań Berga i Granqvista. Piłkę w ostatniej chwyli wybił koreański obrońca.

Dalekie podanie do Sona. Ten wdał się w drybling i stracił piłkę.

Korea znów atakowała prawym skrzydłem. Akcja jednak przerwana, gdyż jeden z graczy nie zdołał opanować piłki na boisku.

Groźna akcja Szwedów. Berg w polu karnym zamiast strzelać, to podawał. Piłkę wybili Koreańczycy, ale znów przejęli ją Szwedzi. Ostatecznie próbę Szwedów zatrzymał bramkarz.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Shin-Wook Kim.

Nieudana wrzutka Koreańczyków. Zmarnowana szansa na gola. Korea nadal ma inicjatywę.

Szwedzi przetrzymali napór rywali i sami coraz śmielej radzą sobie w ofensywie.

Po wrzutce z prawego skrzydła piłkę głową na aut wybił Claesson.

Szwedzi zepchnięci do głębokiej defensywy. Mocny początek Koreańczyków.

Kolejny atak Koreańczyków. Po wrzutce niecelnie uderzył Shin-Wook Kim.

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę wypiąstkował Olsen.

Atak prawym skrzydłem. Hwang wywalczył rzut rożny.

Szybki początek meczu. Koreańczycy próbują zaskoczyć swoich przeciwników.

Początek meczu!

W składzie Szwedów nie ma Lindelofa, który ze względu na chorobę nie był w stanie grać. Dla reprezentacji tego kraju to duże osłabienie.

Zawodnicy już wyszli na boisko. Czas na hymny narodowe obu krajów.

Obie drużyny mają za sobą rozgrzewkę. Na trybunach coraz więcej kibiców.

Sędzią meczu będzie Salwadorczyk Joel Aguilar.

Przed mundialem Korea Południowa zagrała zamknięty sparing z Senegalem. Zakończył się on triumfem zespołu z Afryki 2:0.

Koreańczycy zdecydowali się na ofensywne ustawienie 4-3-3. Z kolei Szwedzi zagrają w zestawieniu 4-4-2.

Faworytami spotkania wydają się być Szwedzi. Trener Koreańczyków utrudnił im przygotowania do meczu.

Dla Szwedów i Koreańczyków jest to pierwszy mecz na mundialu. W innym spotkaniu grupy F Meksyk sensacyjnie pokonał Niemców 1:0.

Dołącz do naszej nowej zabawy! Wejdź na TYPER.WP.PL i wskaż zwycięzcę meczu Szwecja - Korea Południowa!