Mundial 2018. Koniec mundialu dla koreańskiego obrońcy. Przegrał z kontuzją

Joo-Ho Park, obrońca reprezentacji Korei Południowej, na mistrzostwach świata w Rosji już nie zagra. Wszystko z powodu kontuzji, której doznał w pierwszym spotkaniu na mundialu.

Dawid Borek
Dawid Borek
Cierpiący z powodu kontuzji Joo-Ho Park Getty Images / Elsa / Cierpiący z powodu kontuzji Joo-Ho Park
W poniedziałek reprezentacja Korei Południowej przegrała ze Szwecją (0:1). Jedyna bramka w tym spotkaniu padła z rzutu karnego, po wślizgu Min-Woo Kima w nogi Viktora Claessona (TUTAJ przeczytasz relację z tego meczu).

Dla Korei Południowej porażka była podwójnie bolesna, bowiem oprócz braku punktów do grupowej tabeli, zespół z Azji Wschodniej stracił też obrońcę.

W 28. minucie spotkania ze Szwecją kontuzji ścięgna udowego doznał Joo-Ho Park. Obrońca opuścił boisko, tym samym najpewniej kończąc swój udział w rosyjskich mistrzostwach świata.

Uraz wymusza trzytygodniową przerwę. Joo-Ho na pewno nie zagra zatem w dwóch kolejnych meczach fazy grupowej. Teoretycznie mógłby wrócić na spotkanie finałowe, ale trudno oczekiwać, by Korea Południowa awansowała do decydującego pojedynku.

W sobotę Korea Południowa zagra z Meksykiem, który w swoim I starciu na mundialu ograł Niemców (1:0).

Czy Korea Południowa wyjdzie z grupy na MŚ w Rosji?